- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار علمی، تحقیقاتی


يک پژوهش دوبرابر شدن مصرف داروي ضد افسردگي را در آمريکا نشان مي دهد
تهران- نتايج يک پژوهش نشان مي دهد که مصرف داروي ضد افسردگي در آمريکا در حد فاصل سالهاي 1996 تا 2005 ميلادي ( 1375- 1384) دو برابر شده است.
خبرگزاري "رويترز" امروز (سه شنبه) از "واشنگتن"گزارش داد، بر اساس بررسي هاي انجام شده، در سال 1996 براي بيش از 6درصد جمعيت آمريکا که در آن زمان 13ميليون نفر جمعيت اين کشور را تشکيل مي دادند، داروي ضد افسردگي تجويز شده است که اين رقم در سال 2005به ده درصد جمعيت کل آمريکا يعني 27ميليون نفر افزايش يافت.
دکتر "مارک اولوسون" از دانشگاه کلمبياي نيويورک و "استيون مارکوس" از دانشگاه پنسلوانياي فيلادلفيا در ماهنامه روانپزشکي عمومي نوشتند: "مصرف داروي ضد افسردگي در جامعه آمريکا افزايش چشمگيري يافته است."
شرکت بهداشتي "اي ام اس" نوشته است در سال 2008 ميلادي ( 1387) بيش از 164ميليون نسخه حاوي داروي ضد افسردگي به ارزش 6ميليارد و 900ميليون دلار در آمريکا تجويز شده است.
اولوسون و مارکوس مي گويند آن دسته از بيماراني که از مشکلات رواني رنج مي برند بيشتر با داروهاي ضد افسردگي معالجه مي شوند و اين افراد براي درمان کمتر از مشاوره هاي روانپزشکي استفاده مي کنند.
اين دو پزشک مي گويند اينگونه بيماران به خاطر هزينه بالاي جلسات روان درماني و کم بودن پوشش بيمه ترجيح مي دهند که با مصرف دارو معالجه شوند.
چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ