- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار همایش و کنگره ها


قطبي: قهرماني در آسيا هدف است نه وعده
به گزارش روز چهارشنبه ايرنا، افشين قطبي در دومين کنفرانس خبري خود بعد از ناکامي ايران از حضور در جام جهاني اظهار داشت: براي من فراتر از وعده، هدف اهميت دارد و قهرماني در آسيا هدف است نه وعده من.
«اما بايد به يک نکته توجه داشت و آن اينکه فوتبال آسيا با توجه به پيشرفت کشورهاي ديگر هر روز سخت تر مي شود و بايد بدانيم قهرماني در اين مسابقات کار بسيار دشواري است.»
سرمربي تيم ملي با اشاره به انتقادات اخير در خصوص عملي نشدن وعده او براي صعود تيم ملي به جام جهاني گفت: زماني که يک بيمار مرگش حتمي است، پزشک به او اميد مي دهد. وضعيت تيم ملي ايران نيز به همين منوال بود و من به عنوان سرمربي تيم ملي بايد در آن زمان به بازيکنانم اميد مي دادم.
قطبي يادآور شد: در اين مدت در رسانه هاي ايران چيزهايي خواندم که برايم جالب بود که صداقت نداشت، به خصوص در مورد مسائل مالي قراردادم. بر خلاف گفته هاي رسانه هاي ايران، براي من بيش از مسائل مالي خواسته هاي يگري مطرح بود که به آن در رسانه ها توجه نشد. مهمترين خواسته من رسيدگي به وضعيت تيم ملي بود.
وي يادآور شد: براي آمدن به تيم ملي از ابتدا هم مسائل مالي اهميت چنداني براي من نداشت و در مجموع در کار مربيگري آن هم در ايران برايم مهم نيست؛ همان طور که در پرسپوليس همه شاهد بودند که پول باشگاه را در زمان جدايي ام پرداخت کردم.
وي در پاسخ به انتقاداتي مبني بر مناسب نبودن انتخاب بازيکنان تيم ملي براي اين سه بازي گفت: هيچ زمان فکر نکردم که بايد از پرسپوليس بازيکنان بيشتري بگيرم و مطمئن باشيد در مربيگري تيم ملي، رنگها برايم اهميت چنداني ندارند.
سرمربي تيم ملي تاکيد کرد: براي ادامه کار در فوتبال ايران نسل جديدي را وارد فوتبال خواهم کرد. اما اين کار نياز به برنامه ريزي و زمان زيادي دارد و بايد کمي از نتيجه گرايي خارج شويم.
قطبي ادامه داد: 16 روزنامه ورزشي در ايران وجود دارد که هر يک از آنها مي تواند فشار زيادي را به بازيکنان و کادر فني وارد کند؛ از آنها مي خواهم به جاي انتقاد از بازيکنان تيم ملي به آنها روحيه دهند.
وي گفت: يکي از دلايلي که به فوتبال ايران برگشتم اين بود که دوست داشتم هميشه در اوج از تيمي که در آن کار مي کنم جدا شوم و مطمئن باشيد از تيم ملي فوتبال ايران نيز در اوج جدا خواهم شد.
وي تصريح کرد: بايد به کساني که از من بابت دادن وعده به من انتقاد مي کنند، بگويند که اين حرف به هيچ عنوان صحيح نيست وهمان طور که ديديد با وجود کسر شش امتياز در ليگ هفتم برتر، پرسپوليس را قهرمان کردم و بايد بدانيد که هيچ تيمي در آسيا در سه بازي آخر خود بيش از 5 امتياز کسب نکرده است و ما از اين لحاظ در صدر قرار داريم.
قطبي در خصوص نزول رتبه ايران در رنکينگ فيفا نيز يادآور شد: بدون شک نتيجه اي که در مسابقات مقدماتي جام جهاني به دست مي آيد در رنکينگ فيفا با اهميت است و عدم صعود به جام جهاني دليل اصلي افت ما در اين رنکينگ بود.
سرمربي تيم ملي در خصوص دستياران خود و اصرار فدراسيون فوتبال در انتخاب دستيار ايراني تاکيد کرد: فدراسيون چنين درخواستي را از من دارد و من دستياراني را انتخاب خواهم کرد که بسيار کم حاشيه باشند.
به گزارش خبرنگار ايرنا قطبي ادامه داد: اگر تيم ملي ايران بخواهد پيشرفت کند نياز به بازي هاي دوستانه بزرگ دارد و نبايد از شکست در اين بازي ها هراسي داشته باشيم.
وي تصريح کرد: با موفقيت باشگاه ها، موفقيت تيم ملي شروع مي شود و ما بايد به تمام مربيان فوتبال ايران که برنامه ريزي دقيقي دارند احترام بگذاريم.
سرمربي تيم ملي افزود: قول مي دهم تمام تلاشم را براي فوتبال ايران انجام دهم و مي خواهم از روابطي که در فوتبال روز دنيا دارم استفاده کرده و چارچوب مناسبي را براي فوتبال کشورم ايجاد نمايم.
قطبي اظهار داشت: من مربي انتقاد گريزي نيستم و حتي در انتخاب دستيارانم نيز از افرادي استفاده مي کنم که بتوانند ايرادهاي مرا گرفته و مرا راهنمايي کنند.
وي تصريح کرد: اميدوارم کميته مربيان فوتبال هر چه زودتر تشکيل شود و معتقدم مي توانيم با نظرات مختلفي که در اين مجموعه خواهيم داشت به فوتبال کشور کمک کنيم.
سرمربي تيم ملي در ادامه با اشاره به استفاده از تمام سرمايه هاي فوتبال ايران گفت: اميدوارم سرمايه مالي کافي براي برگزاري ديدارهاي دوستانه بزرگ تامين شود تا با استفاده از همين موضوع بتوانيم به پيشرفت فوتبال کمک کنيم و در اين راه بايد از شرکت هاي بزرگ تقاضا کنيم به عنوان حامي مالي به کمک فدراسيون فوتبال ايران بيايند.
قطبي در پاسخ به سئوال ديگري مبني بر اينکه بسياري از کشورها در اين مقطع سياسي با تيم ملي ما ديدار نمي کنند، تاکيد کرد: من در مورد مسائل سياسي حرف نمي زنم و فقط مي دانم با تلاش فدراسيون اين موضوع عملي خواهد شد.
وي خاطرنشان ساخت: تمام تلاشم را مي کنم تا ليگ برتر به دليل بازي هاي ملي تعطيل نشود و اين موضوع به يک برنامه ريزي بلند مدت و دقيق احتياج دارد.
سرمربي تيم ملي در رابطه با خداحافظي سه اسطوره فوتبال ايران به خبرنگاران گفت: اين سه بازيکن به گردن فوتبال کشور بسيار حق دارند و فکر مي کنم تصميم آنها احساسي بوده است. آنها بازيکنان بزرگي هستند و هنوز مي توانند به تيم ملي کشورشان کمک کنند.از آنها مي خواهم در آينده و بازي هاي بعدي به کمک ما بيايند.
قطبي افزود: تمام تلاش خود را مي کنيم تا در هر پست دو بازيکن بزرگ بسازيم و اين کار عملي است.
وي در مورد قرارداد خود با فدراسيون فوتبال يادآور شد: من با فدراسيون قراردادي 18 ماهه را ثبت کرده ام و در صورت موفقيت اين قرارداد تا پايان مسابقات جام جهاني تمديد خواهد شد.
سرمربي تيم ملي در خصوص مدرک مربيگري خود نيز به خبرنگاران اظهار داشت: فدراسيون کپي مدرک مربيگري من را در اختيار دارد و به آنها اجازه مي دهم آن را در اختيار شما بگذارند و متاسفانه نمي دانم چه کاري براي کم شدن چنين حواشي در فوتبال ايران انجام دهم.
قطبي در پاسخ به سئوال خبرنگار ايرنا در خصوص برنامه ريزي فوتبال ايران در چند سال اخير و احتمال عملي نشدن برنامه هايش در اين فوتبال گفت: به خاطر مردم ايران اينجا نشسته ام و مي خواهم تمام تلاش خود را براي فوتبال کشورم به کار گيرم.موارد زيادي را در فوتبال ايران ياد گرفته ام و مطمئن باشيد با تعاملي که با فدراسيون داريم و توانايي بالاي فوتبال ايران اين مشکلات را برطرف مي کنيم.
چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ