- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار علمی، تحقیقاتی


تاثیر افزایش خواب شبانه بر عملکرد ورزشکاران
براساس مطالعات،افزایش خواب شبانه می تواند به بهبود عملکرد ورزشکاران در تمرین و مسابقات کمک کند.
 
براساس مطالعات انجام شده در دانشگاه استنفورد کالیفرنیا كه در بیست و سومین نشست سالانه Associated Professional Sleep Societies ارایه شد،"چری ما" محقق این دانشگاه گفت:بسیاری از ورزشکاران شرکت کننده در این تحقیق، برای نخستین بار به اهمیت خواب و اثرات آن بر عملکردشان در طول مسابقات پی بردند. 

بنابر نتایج این تحقیقات، ورزشکارانی که خواب شبانه خود را افزایش داده و از چرت زدن و خواب آلودگی در روز پرهیز کنند، در تمرینات مختلف عملکرد بهتری خواهند داشت. 

بر اساس این تحقیق، با وجود اینکه اغلب مربیان و ورزشکاران ممکن است اثر خواب به عنوان یک عامل مهم در ورزش را باور داشته باشند، اما بسیاری هنوز نمی دانند که بهترین عملکرد وقتی اتفاق می افتد که وضعیت و عادت های خواب ورزشکاران در بهترین شرایط باشد. 

در این تحقیق، پنج دانشجوی بین 18 تا 21 سال، از اعضای تیم تنیس دانشگاه استنفورد، حضور داشتند و به مدت دو تا سه هفته، وضعیت خواب و مهارت های ورزشی مثل سرعت و قدرت ضربات خود را بعد از هر تمرین گزارش کردند. 

آنها سپس مدت زمان خواب شبانه خود را به 10 ساعت افزایش داده و به مدت شش هفته تحت کنترل بودند تا فعالیت های روزانه آنها ثبت شود. 
نتایج حاکی از این بود که افزایش خواب شبانه ارتباط مستقیمی با افزایش سرعت دارد به طوری که از 12/19 ثانیه در شروع تحقیق به 56/17 ثانیه رسید و دقت ضربه ها بر اساس سرویس های صحیح از 6/12 سرویس به 61/15 افزایش یافت. 

براساس اظهارات این محقق، یافته های این تحقیق می تواند در باره سایر رشته های ورزشی نیز مصداق داشته باشد و با کاهش خواب روزانه به بهبود عملکرد ورزشکاران کمک کند.
چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ