- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اطلاعات عمومی


عضو كمیته مبارزه با دوپینگ IWF: در میان 60 آزمون دوپینگ گرفته شده فقط یک نمونه مثبت بوده است
عضو كمیته مبارزه با دوپینگ فدراسیون جهانی وزنه برداری اعلام كرد : پارسال از 60 نمونه گرفته شده از وزنه برداران ایرانی در مسابقات مختلف فقط یك نمونه مثبت بوده است .
اصغر شهابی گفت : اینكه گفته می شود مبارزه با دوپینگ در فدراسیون وزنه برداری جدی نیست صحت ندارد زیرا در مسابقات مختلف پارسال 60 نمونه دوپینگ گرفته شد كه فقط یك مورد مثبت اعلام شد كه آمار خیلی موفقی برای فدراسیون است .

عضو هیئت رئیسه فدراسیون وزنه برداری گفت : تیم های ملی ایران در مسابقات مختلف شركت كرده اند و در همه این مسابقات به صورت جدی از آنها نمونه گیری شد ولی فقط یك نمونه مثبت در این میان وجود داشته است كه به نظر من و فدراسیون جهانی این وضع برای ایران بسیار خوب است .

اصغر شهابی تاكید كرد : در میان بسیاری از موارد مثبت اعلام شده نبود آگاهی در میان ورزشكاران مشهود است و در همین راستا ورزشكاری قبل از مسابقه موادی را استفاده می كند كه اثر نیروزایی آن دو هفته دیگر است و فقط سبب می شود نمونه آزمایش وی مثبت اعلام شود .

عضو كمیته مبارزه با دوپینگ فدراسیون جهانی وزنه برداری تاكید كرد : در بسیاری از مواقع در مسابقاتی كه باید آزمون دوپینگ گرفته شود این اتفاق نمی افتد این موضوع را می توان در رقابت های جوانان و نوجوانان رشته های مختلف ورزشی به خوبی مشاهده كرد .

شهابی تاكید كرد : فدراسیون كشتی ایران و همچنین فدراسیون جهانی این رشته نسبت به مبارزه با پدیده شوم ضعیف عمل می كنند و قرار نیست تقصیر خود را به گردن دیگران بیاندازد.

وی گفت : ناآگاهی عامل بسیاری از دوپینگ ورزشكاران است و اگر این ورزشكاران نسبت به این موضوع آگاه باشند دست به چنین عملی نمی زنند .

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ