- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار دانشجویی، رزیدنتی


اعلام تعرفه‌های نظام پزشكی، اول خرداد
رئیس سازمان نظام پزشكی اعلام كرد: رقم سرانه درمان، امسال بر اساس مصوبه مجلس حدود 12هزار تومان است و شورای عالی نظام پزشكی در اول خرداد تعرفه‌های پزشكی بخش خصوصی را مصوب و اعلام می‌كند.
شهاب‌الدین صدر در مراسم افتتاحیه بیستمین همایش فیزیوتراپی ایران افزود: اكنون 5 هزار فیزیوتراب در كشور وجود دارد كه 3 هزار و 500 نفر آنها عضو سازمان نظام پزشكی هستند و از بقیه فیزیوتراپیست‌ها می‌خواهیم كه به عضویت سازمان درآیند. 

وی با اشاره به نقش فیزیوتراپی در پیشگیری، درمان و توانبخشی در نظام سلامت كشور افزود:به علت دید مثبتی كه فضای كشورها از جمله كشور ما به سمت مصرف دارو می‌رود،یكی از امتیازات این رشته این است كه با ساختار و فیزیولوژی نظام حیات تطبیق بیشتری دارد و وابستگی را به دارو كمتر می‌كند. 

صدر با اشاره به مصوبات مجلس در سال 88 كه اصلاح جدی در بخش سرانه‌های بیمه اعلام شده است، گفت: این مصوبات نشان می‌دهد كه 7 تا 10درصد حقوق كاركنان دولت به بیمه اختصاص می‌یابد لذا سرانه بیمه افزایش خوبی پیدا كرده است و این سرانه به نزدیك 12هزار تومان می‌رسد. 

وی تصریح كرد: اصلاح تعرفه‌های دولتی به زودی در نخستین جلسه شورای عالی سازمان نظام پزشكی كه در اول خرداد امسال برگزار خواهد شد،اعلام می‌شود و نگاه ما به این تعرفه‌ها اصلاح هزینه‌ها بدون این كه باری بر دوش مردم وارد شود است. 

صدر تصریح كرد: باید نگاهمان به سلامت به عنوان محورهای توسعه پایدار كشور باشد و از نگاه درمان محور خارج شویم. 

وی افزود: رشته فیزیوتراپی با توجه به افزایش امید به زندگی پس از انقلاب كه در سال 57 امید به زندگی 58 سال بود و در سال 87 به 72 سال رسید نقش مهمی در فرآیندهای غربالگری، پیشگیری و توانبخشی دارد. 

رئیس سازمان نظام پزشكی افزود:در پرونده‌های انتظامی سازمان نظام پزشكی فعالیت‌های فیزیوتراپیست‌ها به شكل خاصی مورد شكایت نیست كه باید با تلاش همه فیزیوتراپیست‌ها قصور در این حرفه روند رو به كاهشی را ادامه دهد. 

صدر گفت : از مهم ترین نقش‌های انجمن‌های علمی برنامه‌ آموزشی مداوم است كه سازمان نظام پزشكی آمادگی كامل دارد در كنار انجمن در این حوزه برای توسعه آموزش مداوم جامعه فیزیوتراپی كه موجب به روز شدن اطلاعات و خدمات به بیماران می‌شود اقدامات لازم را انجام دهد. 

وی همچنین گفت: با توجه به تلاش های انجام شده از طرف انجمن فیزیوتراپی ایران برای راه‌اندازی مقطع دكترای حرفه‌ای این رشته نگاه سازمان نظام پزشكی و مجلس به این موضوع مثبت است. 

رئیس سازمان نظام پزشكی به اصول اخلاقی فدراسیون جهانی فیزیوتراپی اشاره و تصریح كرد: این قصور از 8 محور تشكیل شده است كه از مهتمرین محورهای آن پاسخگو بودن به بیمار‌ها و احترام به حقوق همه بیماران است و در صورت اجرای آن در سطح كشور قداست حرفه‌ پزشكی بیش از بیش حفظ می‌شود.
چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ