- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اطلاعات عمومی


ایران ، پیشگام سلامت در منطقه مدیترانه شرقی
رئیس دبیرخانه کنوانسیون جهانی کنترل دخانیات گفت: جمهوری اسلامی ایران رهبری سلامت منطقه مدیترانه شرقی را بر عهده دارد و از پیشگامان سلامت در این منطقه است.
 
دکتر نیکو گوسیان در نشست مشورتی منطقه ای پروتکل تجارت غیر قانونی محصولات دخانی گفت: تعهد ایرانی ها در موضوع سلامت كه كنترل دخانیات نیز از آن جمله است بسیار بالاست و این موضوع را تشویق می كنند.
وی افزود : كنوانسیون جهانی كنترل دخانیات نخستین قدم بین المللی در بهداشت و سلامت عمومی است كه نشان می دهد می توان سلامت عموم را در سطح بین المللی ارتقا بخشید. 

نیکو گوسیان گفت : تعداد اعضای این کنوانسیون به سرعت افزایش یافته‌است به طوری که در مدت 4-5 سال تعداد اعضای کنوانسیون به 164 عضو رسیده است. 

رییس دبیرخانه کنوانسیون جهانی کنترل دخانیات گفت : این کنوانسیون تاکنون چهار دستورالعمل را تصویب کرده است که محدودیت استعمال سیگار در اماکن عمومی ، برچسب زنی روی محصولات دخانی و ممنوعیت تبلیغات از جمله این دستورالعمل‌ها هستند. 

وی افزود : در زمینه پروتکل‌ها نیز تصویب دو پروتکل تجارت غیرقانونی مواد دخانی و ممنوعیت تبلیغات مواد دخانی در دستور کار قرار دارد. 

دکتر امبروجیو ماننتی نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران نیز در این نشست گفت : کشورهای منطقه مدیترانه شرقی در حال حاضر به مسیری برای تجارت غیرقانونی دخانیات تبدیل شده‌اند. 

وی افزود : تجارت غیرقانونی مواد دخانی مشکلات و خطرات زیادی را به همراه دارد که کودکان از جمله گروههایی هستند که هدف این خطرات قرار می گیرند. 

مننتی گفت: چالش‌های موجود ناشی از تجارت غیر قانونی دخانیات باید از سوی همه کشورهای منطقه مورد توجه و مبارزه قرار گیرد. 

نماینده سازمان جهانی بهداشت افزود : تنها سیاست‌های قوی و جهانی است که می‌تواند در امر مبارزه با قاچاق مواد دخانی به ما کمک کند و در این زمینه همکاری‌های بین بخشی از جمله همکاری پلیس و گمرک بسیار موثر است.

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ