- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > تغذیه ورزشی/دارو ، دوپینگ و مکمل های تغذیه ای


تفاوت های بين مکمل و دارو

􀂄 تعريف مکمل از نظر Nutrition labeling and education Act) NLEA ) : مکملهای غذايی، علاوه بر مواد غذايی ضروری، شامل گياهان و مواد غذايی مشابه نيز می باشند.

􀂄 تعريف مکمل از نظر  DSHEA( : ( Dietary supplement health and education act مکمل ها شامل مواد غذايی غيرضروری تا موادی مانند سير، جينسنگ، روغن ماهی، آنزيم ها، غدد ( که از بافت ها يا غدد حيوانی استخراج شده است ) و ترکيبی از اين مواد می باشد.

􀂄 تعريف مکمل از نظر :( National institute of health ) NIH مکمل های غذايی محصولاتی هستند که برای تکميل رژيم غذايی توليد می شوند که می تواند شامل انواع: ويتامين ها، مواد معدنی، اسيدهای آمينه انواع گياه،موادی که باعث افزايش دريافت غذا می شوند، متابوليت، عصاره ها و يا ترکيبی از هر يک از مواد مذکور باشد که می تواند به شکل مايع ، ژل، پودر، کپسول و ... باشد.

􀂄 قبل از خريد و فروش يک دارو، برای تعيين اثربخشی، تداخل احتمالی با مواد ديگر ايمنی و مقدار مناسب مصرف آن، بايد مطالعاتی صورت گيرد. يعنی بايد  FDA اطلاعات مربوطه را بررسی کرده و استفاده از دارو را قبل از فروش آن مورد تأييد قرار دهد ( مجاز اعلام کند ) . در حاليکه FDA  مکمل های غذايی را مورد آزمايش قرار نمی دهد و موارد ، استفاده از آنها مورد تأييد قرار نمی دهد.

􀂄 به طور کلی مکمل های غذايی از موادی تهيه می شوند که جزئی از يک فرآيند فيزيولوژيکی يا بيوشيميايی طبيعی است بر عکس يک دارو، فرآيند فيزيولوژيکی يا بيوشيميايی تغيير می دهد.

 

 

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ