- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار همایش و کنگره ها


آغاز به کار پنجمین کنگره جراحی فک و صورت ایران
پنجمین کنگره جراحی فک و صورت ایران با پیام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی آغاز به کار کرد.
 
در مراسم افتتاحیه این کنگره در هتل المپیک دکتر حیدری مشاور وزیر بهداشت پیام دکتر کامران باقری لنکرانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را قرائت کرد. 

در پیام وزیر بهداشت با اشاره به سابقه دیرپا و تاریخی و علمی ایران آمده است؛ امروز مفتخریم که با پیشرفت های علمی در همه زمینه ها به ویژه علوم پزشکی و با پرورش متخصصان و محققان برجسته در این رشته گامهای بزرگی در مسیر اعتلای کشور اسلامی برداشته ایم. 

وی در این پیام با بیان اینکه برگزاری همایش های مختلف در ارتقای علمی کشور و و تعامل محققان داخلی و خارجی موثر است نقش انجمن های تخصصی و مردم نهاد را در این زمینه بسیار شاخص دانسته است. 

دکتر باقری لنکرانی همچنین به رشد کمی و کیفی رشته جراحی فک و صورت اشاره و یاداور شده است درحالی که تعداد متخصصان این رشته در سال 57 کمتر از 10 نفر بود امروز تعداد ان به بیش از 200 نفر رسیده است که این عدد متناسب با استاندارهای بین المللی است. 

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی همچنین نقش جراحان فک و صورت در جراحی و درمان مجروحان جنگی در دوران هشت سال دفاع مقدس و پس از ان را نقشی برجسته و با اهمیت خوانده است. 

دکتر لنکرانی در این پیام کسب رتبه نخست کشور از نظر تعداد دانش آموختگان رشته جراحی فک و صورت در منطقه خاورمیانه را یکی دیگر از دستاوردهای جامعه پزشکی کشور اعلام کرده است. 

در این مراسم دکتر حسین مرتضوی رئیس انجمن جراحان فک و صورت کشور نیز با اشاره به 10 برابر شدن تعداد دانش آموختگان این رشته پس از انقلاب اسلامی گفت: هم اکنون 160 جراح فک و صورت در کشور و 120 نفر دیگر در مراکز درمانی خارج از کشور فعالیت می کنند. 

وی افزود: همچنین 75 دستیار نیز درحال فراگیری آموزش های تخصصی جراحی فک و صورت هستند. 

وی اضافه کرد: انجمن جراحی فک و صورت با توجه به پیشرفتهای کیفی و کمی آن و بر اساس اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در بین 146 انجمن علمی کشور در رتبه سوم قرار گرفته است. 

دکتر مرتضوی گفت: همچنین کشور ما در زمینه جراحی فک و صورت از نظر تعداد مقالات منتشر شده در منطقه خاورمیانه در رتبه نخست و در جهان جزء 15 کشور برتر است. 

وی افزود: انجمن جراحان فک و صورت ایران هم اکنون عضو رسمی چند انجمن بین المللی و مهم دنیا است. 

دکتر حسین بهنیا رئیس کنگره جراحی فک و صورت ایران نیز هدف از برگزاری این کنگره را معرفی دستاوردهای این رشته و ایجاد تعامل بین متخصصان اعلام کرد و گفت در این کنگره علاوه بر محققان داخلی 20 متخصص از کشور های مختلف جهان حضور دارند. 

وی افزود: پنجمین کنگره جراحی فک و صورت ایران به مدت 3 روز برگزار و در آن بیش از 70 مقاله به صورت سخنرانی ارائه می شود. 

بهنیا اضافه کرد؛ شرکت کنندگان در این کنگره با حضور در 9 سمپوزیوم تخصصی و 12 کارگاه عملی با جدید ترین دستاوردهای علم پزشکی در زمینه جراحی ارتوگناتیک، مشکلات مفصل گیجگاهی فکی، تروما، پاتولوژی، مهندسی بافت، زیبایی، شکاف و بازسازی دهان، فک و صورت اشنا می شوند. 

وی گفت: همچنین در حاشیه این کنگره نمایشگاهی از دستاوردها و تجهیزات نوین در بخش جراحی فک و صورت با حضور 21 شرکت داخلی و خارجی از کشورهای فرانسه، بلژیک، اتریش، انگلیس، ایتالیا، امریکا، مصر، هند، هلند و ژاپن برگزار شده است.
چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ