- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار علمی، تحقیقاتی


درمان درد پای ناشی از اختلالات شریانی با پیاده روی
ورزش برای كسانی كه به علت اختلال های شریانی از درد پا رنج می برند مفید است و گاه فرد را از عمل جراحی برای رفع این نقیصه بی نیاز می كند.
 
 پزشكان می گویند درد پایی كه در زمان پیاده روی در پاهای فرد به وجود می آید و بعد از اندكی استراحت بهبود نسبی پیدا می كند ممكن است ناشی از نوعی اختلال در رگ های پای فرد باشد ولی این به هیچ عنوان نباید بهانه ای برای ترك ورزش و پیاده روی شود.

علت این عارضه نوعی اختلال در عروق پاست كه معمولا به صورت درد در ساق پا در زمان راه رفتن به وجود می آید. در این صورت، فرد باید برای معاینات دقیق و تشخیص این اختلال در عروق به پزشك مراجعه كند تا با معاینه رگ های پایین تر از زانو، محل گرفتگی یا اختلال موجود در رگ تشخیص داده شود و درمان لازم برای این امر صورت گیرد.

پزشكان می گویند، مبتلایان به این بیماری نباید پیاده روی و فعالیت های بدنی را ترك كنند زیرا این امر تاثیر چشمگیری در بهبود رگ های آسیب دیده دارد.

در موارد حادتر كه امكان راه رفتن برای مقاصد بسیار ساده نیز برای فرد وجود ندارد پزشكان با آرتیریوگرام اقدام تشخیص محل گرفتگی می كنند و با عمل جراحی، اقدام به برداشتن رگ معیوب یا "بای پس" آن می كنند.

فعالیت بدنی 30 دقیقه ای در دو نوبت از هفته به مدت شش تا نه ماه، همان تاثیری را دارد كه فرد بعد از عمل جراحی در بدن خود احساس می كند زیرا باعث ایجاد رگ های جدید در بدن می شود.
چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ