- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اطلاعات عمومی


استاد پیشكسوت طب كودكان ایران درگذشت
استاد دكتر سید احمد سیادتی به دنبال یك سال تحمل رنج بیماری ، شنبه شب در 74 سالگی درگذشت.
 
عاطفه رستمی منشی دكترسیادتی با اعلام خبردرگذشت دكتر سیادتی در ایالت دالاس آمریكا ، افزود: وی مرداد پارسال به علت ابتلا به بیماری، فعالیت پزشكی را كنار گذاشت و از هفتم آبان امسال برای درمان به آمریكا رفت.

دكتر سید احمد سیادتی در سال 1313 در خانواده ای متدین در شهر سبزوار متولد شد و دوران تحصیلا ت ابتدایی خود را در سبزوار و دبیرستان را در مشهد به پایان رساند ؛ وی در سال 1332 در كنكور دانشگاه تهران رتبه پنجم را كسب كرد و به تحصیل علم پزشكی پرداخت و پس از شش سال با رتبه اول موفق به اخذ درجه دكترا گردید.

دكتر سیادتی كه از دانشجویان استاد فقید محمد قریب بود؛ شیفته اخلاق وتقوا و شخصیت دكترقریب شد وهمین مسئله او را به رشته اطفال علاقه مند كرد و در نتیجه به این رشته روی آورد او از محضراستاد قریب هم علم وهم اخلا ق پزشكی را آموخت و در سال 1341 متخصص اطفال شد.

دكتر سیادتی كه نمی خواست استاد را ترك كند ، ابتدا در بیمارستان هزار تختخوابی و سپس ازسال 1347 در مركز طبی كودكان دربخش عفونی مشغول به كار شد و دانشجویان از درس های وی بهره مند می شدند . وی ازسال 1360 به ریاست بخش عفونی مركز طبی كودكان منصوب گردید.

دكتر سیادتی در سال 1365 به آمریكا رفت و در دانشگاه تگزاس در كنار پرفسور فیلیپ برونل به تحقیقات ویروس شناسی در مورد سرخك و آبله مرغان پرداخت و به یادگیری تكنیك های آزمایشگاهی مختلف همت گمارد ؛ وی روش جدیدی برای بررسی سریع و با مقدار بسیار كم reagent برای تشخیص آنتی بادی ویروس واریسلا زوستر به دست آورد .

در نامه ای كه برونل در وصف وی نوشته ؛ سخت كوشی وعلا قه دكتر سیادتی مورد تحسین وی قرارگرفته است ؛ وی می نویسد: دكتر سیادتی خصایص شخصیتی برجسته ای دارد ؛ وی یكی ازسخت كوش ترین افرادی است كه تاكنون شناخته ام.

در سال 1367 دكتر سیادتی به دریافت درجه استادی دانشگاه تهران نائل گردید؛ وی با كمك دكتر مرندی وزیر وقت به پایه گذاری 9 رشته فوق تخصصی در رشته بیماری های كودكان همت گماشت و در سال 1375 در انتخابات نظام پزشكی حداكثر آرا را به خوداختصاص داد و از آن زمان تاكنون به عنوان عضو هیئت مدیره ، عضو شورای عالی هیئت بدوی نظام پزشكی تهران بزرگ منشا خدمات زیادی به پزشكان وافراد جامعه بوده است.

وی از سال 1360 تاكنون عضو و دبیر هیئت ممتحنه و ارزشیابی و یا به عبارتی بورد رشته تخصصی كودكان و همچنین رشته فوق تخصصی عفونی كودكان بوده و در سامان دهی امتحانات تخصصی نقش موثری ایفا كرده است.

وی در سال های اول بعد از انقلاب در مجتمع آموزشی پژوهشی وزارت بهداری مدیر گروه 5 بیمارستان اطفال تهران بود و نگذاشت روند علمی وآموزشی این بیمارستان ها كه با رفتن اساتید به خارج از كشور دچار كمبود شده بود ، لطمه ببیند.

كلا س های درس استاد سیادتی همیشه مورد توجه دانشجویان بود و دانشجویان از محضراستاد لذت می بردند ؛ وی علاوه بر تدریس 31 تحقیق در رشته عفونی اطفال انجام داد و به نوشتن و راهنمایی 65 مقاله و رساله پزشكی همت گماشت.

این پزشك حاذق 18 كتاب پزشكی را تهیه یا تالیف كرد ؛ دكتر سیادتی در 85 كنگره داخلی و خارجی به عنوان سخنران حضور یافت و در امور پیشگیری و بهداشت كشور نیز كوشش های دامنه داری انجام داد كه ازآن جمله می توان پیشگیری تب روماتیسمی با تشخیص و درمان گلودرد استرپتوكوكی در سراسر كشور با كمك معاونت پژوهشی وزارت بهداشت ، بیماریابی سل و واكسیناسیون درمنطقه ورامین ، برنامه ریشه كنی فلج اطفال و عضویت در كمیته های مبارزه با بیماری های تنفسی حاد ، سل ، بیماری های واگیر را نام برد .

وی همچنین عضو آكادمی اطفال آمریكا به مدت 14 سال و دبیر وعضوهیئت مدیره انجمن پزشكان كودكان ایران ، عضو كمیته امتحانات پزشكان خارجی و كمیته 5 نفری بررسی علمی دانش آموختگان پزشكی خارج از كشور ، عضو شورای عالی پزشكی برای اعزام به خارج از كشور ، عضو گروه پزشكی شورای عالی برنامه ریزی ، عضو گروه آموزشی بازآموزی متخصصان كودكان و بسیاری از كمیته های دیگر بود.

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ