- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار علمی، تحقیقاتی


گروهي مشترک از پژوهشگران ژاپني و آمريکايي ماده پرتو افکن جديدي توليد کردند که نور آن فقط سلول هاي زن
به گزارش روز شنبه رسانه هاي ژاپني، اين ماده پرتو افکن مي تواند بخش هاي سرطاني در بدن را که اندازه آنها کوچکتر از يک ميلي متر است نيز پيدا کرده و آن را براي پزشک قابل شناسايي کند .
به گزارش ايرنا به نقل از رسانه هاي ژاپني ، اين ماده داراي اين ويژگي است که پس از مردن سلول سرطاني به نورافکني پايان داده و به همين دليل در هنگام عمل جراحي مي توان از چگونگي کارآيي عمل جراحي در هنگام حذف بخش هايي سرطاني اطمينان بدست آورد .
پژوهشگران در جريان آزمايشي روي موش از دستاوردهاي اين ماده پرتو افکن اطمينان به دست آورده اند.
پژوهشگران در جريان اين آزمايش موشي را پرورش دادند که سلول هاي سرطاني پستانش به ريه او انتقال پيدا کرده بود و آنها پس از تزريق اين ماده پرتو افکن به اين موش، موفق به شناسايي بخش هاي سرطاني با حجم کمتر از يک ميلي متر در ريه او شده و سپس با دستگاه آندوسکوپي آن را با موفقيت جراحي و خارج کردند.
آنها افزودند که در جريان آزمايش ديگري، با هدف کشتن سلول هاي سرطاني بر روي آنها الکل اتانول ريختند که نتيجه آن کم شدن نورافکني اين ماده بوده که به معناي مرگ سلول هاي سرطاني است.
به گفته دست اندرکاران با دستگاه هاي عکسبرداري کنوني "پي.ايي.تي" امکان شناسايي سرطان هاي کوچکي که اندازه آنها کمتر از يک ميلي متر است، وجود ندارد و به همين دليل پزشکان پس از انجام شيمي درماني بر روي بيمار، به آساني نمي توانند از نتيجه درمان اطمينان به دست آورند.
پژوهشگران ژاپني مي گويند، با عملي شدن اين دستاورد، پزشکان کم تجربه نيز مي توانند به آساني سرطان هاي کوچک را در بدن بيماران شناسايي کنند.

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ