- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار ورزشی


حماسه‌ ساز ملبورن اين بار حادثه ‌ساز شد!؟ نگاهي به افتخارات و حاشيه‌هاي زندگي فوتبالي خداداد عزيزي

شايد وقتي 8 آذر سال 1376، يك بازيكن مشهدي دل ميليون‌ها ايراني را شاد كرد، كسي فكر نمي‌كرد 11 سال بعد همين فرد اسباب ناراحتي همين مردم را رقم بزند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)  منطقه‌ خراسان، روز يك‌شنبه پس از اتمام بازي تيم‌هاي پيام خراسان و مقاومت سپاسي شيراز، خداداد عزيزي با خبرنگار روزنامه خبر ورزشي و خبر جنوب كه از شهر شيراز به همراه تيمش به مشهد آمده بود، درگيري فيزيكي پيدا كرد و اين خبرنگار پس از آسيب ديدگي توسط آمبولانس به بيمارستان انتقال يافت.

سرهنگ جعفري، مديرعامل باشگاه مقاومت سپاسي شيراز درمورد اين درگيري گفت: خبرنگار شيرازي كه به همراه ما در قسمت جايگاه ويژه ورزشگاه نشسته بود، پس از اتمام بازي و پيروزي تيم مقاومت صلوات فرستاد كه به خاطر اين عملش توسط خداداد عزيزي و همراهان وي مورد ضرب و شتم قرار گرفت و از راهروي ورزشگاه به پايين پرت شد.

وي افزود: پس از اين برخورد خبرنگار شيرازي با سر به شدت به ديوار برخورد كرد و دچار آسيب جدي شد كه مجبور شديم او را با آمبولانس به بيمارستان بفرستيم. خداداد عزیزی

مديرعامل باشگاه مقاومت با بيان اينكه از خداداد عزيزي به خاطر اين عملش شكايت مي‌كنيم، گفت: من واقعا نمي‌دانم كه به چه دليل خبرنگار ما بايد مورد ضرب و شتم قرار بگيرد. آخر چه گناهي مرتكب شده است، مگر صلوات فرستادن گناه است؟!

وي ادامه داد: ديگر از نظر ما خداداد عزيزي حماسه‌ساز نيست و به خاطر رفتارش بالاخره يكي بايد جلويش را بگيرد و حتما از وي شكايت مي‌كنيم.

مديرعامل باشگاه مقاومت در پاسخ به اظهارات عزيزي كه گفته بود كه اين خبرنگار به او فحش داده است، گفت: من به همراه چند تن ديگر در جايگاه نشسته بوديم و مطمئنم كه اين خبرنگار هيچ فحاشي نكرد و تنها صلوات فرستاد.

مديرعامل باشگاه مقاومت ادامه داد: از نظر ما فردي كه به عنوان حماسه‌ساز ملبورن عنوان مي‌شود يك انسان بي‌تربيت است كه بايد به شديدترين شكل ممكن به اين عمل او برخورد شود. حركاتي كه ديروز خداداد عزيزي انجام داد در هيچ نقطه از جهان سابقه نداشته و او با مشت و لگد به جان خبرنگار افتاد و در حضور اعضاي هيات مديره 2 باشگاه اين خبرنگار را وحشيانه كتك زد.

جعفري افزود: اميدوارم مطبوعات چهره‌ واقعي اين فرد به جامعه معرفي كنند و اين فرد بايد به طور كامل از فوتبال كشور حذف شود، چرا كه سابقه‌ي او در اين چند ماه حضورش در باشگاه پيام پر از درگيري و حاشيه بوده است.

 

خداداد عزيزي، قائم مقام باشگاه پيام خراسان رضوي پس از اين درگيري گفت: اين خبرنگار شيرازي پس از اتمام بازي در جلوي من و چند تن از بازيكنان كه در جايگاه نشسته بوديم، شروع به كري خواندن و فحش دادن كرد كه به خاطر اين عملش همراهان من او را هل داده و شروع به كتك زدن كردند.

وي افزود: در اين كشور كسي را به خاطر صلوات فرستادن كتك نمي‌زنند و پس از فحش دادن بود كه اين خبرنگار مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

عزيزي ادامه داد: اين درست نبود كه اين فرد كه ميهمان ما بود به ميزبان خود فحاشي كند و حقش بود كه در ازاي فحاشي‌اش كتك بخورد.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا خود او در اين درگيري شركت داشته است، گفت: من كاري نكرده‌ام و همراهان من با اين فرد درگير شده‌اند.

روز يك‌شنبه، انجمن عكاسان، خبرنگاران و نويسندگان ورزشي و كميته‌ي انضباطي فدراسيون فوتبال ضرب و شتم يكي از خبرنگاران توسط خداداد عزيزي را در ورزشگاه ثامن مشهد محکوم کرد.

به گزارش ايسنا، خداداد عزيزي در دوران بازيگري و مربيگري خود علاوه بر داشتن افتخارات متعدد، جنجال‌هاي زيادي هم آفريده است كه مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

* افتخارات زندگي فوتبالي خداداد عزيزي:

- كسب مقام سومي جام باشگاه‌هاي آسيا همراه با پرسپوليس در سال 75

- كسب عنوان بهترين بازيكن سال آسيا در سال 75

- كسب مقام سومي با تيم ملي در جام ملت‌هاي آسيا و انتخاب به عنوان بهترين بازيكن جام در سال 75

- زدن گل سرنوشت‌ساز به استراليا و صعود همراه با تيم ملي به جام جهاني در سال 76

- پيوستن به تيم كلن آلمان در سال 76 به عنوان يكي از بهترين بازيكنان آسيا

- انجام 74 بازي ملي و زدن 11 گل

* درگيري‌ها و حاشيه‌هاي زندگي فوتبالي خداداد عزيزي:

- درگيري با فرهاد كاظمي سرمربي تيم بهمن در فصل 75 - 74

- داشتن مشكلات شخصي كوچك و بزرگ با مايلي كهن در سال‌هاي 75 و 76

- درگيري لفظي با برند شوستر سرمربي وقت تيم كلن در فصل 2000-1999

- درگيري شديد با يك بازيكن در ليگ آمريكا در قالب بازيكن سنخوزه در سال 79

- اختلاف شديد با فدارسيون و جلال طالبي سرمربي تيم ملي پس از جام جهاني 98

- درگيري با علي دايي در اردوي تيم ملي درآمريكا

- درگيري با مصطفي دنيزلي سرمربي پاس در سال 84

- حركت توهين آميز به تماشاگران ابومسلم در فصل 84-83

- اختلاف با بلاژويچ سرمربي تيم ملي در مقدماتي جام جهاني سال 2002

- اختلاف با برانكو ايوانكويچ در مقدماتي جام جهاني سال 2006

- اختلاف با اكبر ميثاقيان در فصل 85 - 84

- درگيري فيزيكي با ناصر شفق در فصل 86 - 85

بر اساس اين گزارش، آنچه كه آمار نشان مي‌دهد "خداداد عزيزي" درحاشيه‌هاي فوتبال كارنامه‌ي بلند و بالايي دارد، هرچند كه نمي‌توان منكر تاثير افتخارات وي در فوتبال ايران و خصوصا صعود تيم ملي فوتبال به جام‌جهاني 98 فرانسه شد اما، براستي يك اسطوره چگونه مي‌تواند الگوي مناسبي براي نسل آينده باشد؟

برخورد فيزيكي با نماينده رسانه‌هاي گروهي با هر پيش‌زمينه‌ي رفتاري، موضوعي است كه نمي‌توان به راحتي آن را درك كرد. به هر حال اميدواريم برخورد و توهين به خبرنگاران كه اين روزه‌ها دربازي‌هاي ليگ فوتبال ايران به يك امرعادي تبديل شده با شدت عمل از سوي كميته انضباطي باعث شود تا بيش از اين جامعه رسانه‌اي كشور مورد هتك حرمت فوتباليست‌ها و مربيان فوتبال قرار نگيرند و شاهد ايجاد يك فضاي فرهنگي سالم در فوتبال كشور باشيم.

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ