- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار علمی، تحقیقاتی


نخستین بار در كشور ،تولید مواد پیوند استخوان
محمدرضا طالبی اردكانی گفت : فرآورده های بیولوژیك بافت های استخوانی و اسكلتی كه جزو پرمصرف ترین اقلام رشته های پزشكی و دندانپزشكی است با بهره گیری از مهندسی بافت به تولید رسیده است .

وی گفت: تولید فرآورده های پیوندی كه بر اساس علوم پایه و مهندسی بافت به بازسازی نگهداری ارتقا یا جایگزینی بافت ها یا اعضای انسان اقدام می كند ، به تولید طیف وسیعی از محصولات منجر می شود كه از سه منشا بافت های انسانی ، نسوج یا اعضای حیوانی و مواد صنایی از منشا بی مهرگان نظیر مرجان دریایی تهیه می شود.

طالبی با اشاره به اینكه مهم ترین تاثیر این تولیدها كمك به افرادی است كه استخوان فك آنان تحلیل رفته و امكان كاشت ایمپلنت برای آنان تنها با پیوند استخوان میسر است ، تصریح كرد: با شیوه جدید می توان بدون برداشت گرفت استخوانی از نقطه دیگری از بدن و با استفاده از این پیوند استخوانی بافت های استخوانی ازدست رفته را بازسازی كرد.

وی حذف یك مرحله عمل اضافی برای برداشت گرفت استخوانی از فرد، كاهش هزینه های اعمال جراحی كاهش اشغال تخت بیمارستان و كاهش هزینه های درمانی برای فرد و سازمان های بیمه گر را از عمده مزایای بهره گیری از این شیوه جدید برشمرد.

طالبی یادآور شد: جزییات این دستاورد پزشكی قرار است در همایش امسال انجمن علمی پریودونتولوژی ایران كه در 14 تا 16 آذر در جزیره كیش برپا می شود، ارایه شود.
چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ