- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار همایش و کنگره ها


صفار هرندي: فناوري ديجيتال ميان صاعقه هاي روحاني و شيطاني شناور است
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: "اگر بخواهيم فناوري ديجيتال را به درستي تعريف کنيم بايد بگويم اين فناوري نوين در ميان صاعقه ها و انگيزه هاي رحماني و شيطاني شناور است."
به گزارش خبرنگار اجتماعي ايرنا،‌ "محمدحسين صفار هرندي" عصر چهارشنبه در مراسم افتتاح دومين نمايشگاه ملي رسانه هاي ديجيتال در مصلاي بزرگ تهران افزود: "محيط وب و فناوري ديجيتال از آن جهت که مي تواند برخي مطالب غيرواقعي و خلاف را با عنوان مطلوب و منطقي به جامعه تحويل دهد، داراي انگيزه هاي شيطاني است."صفار هرندی
وي تصريح کرد در عين حال محيط وب و فناوري ديجيتال با توجه به کمکي که به بشر براي گسترش آگاهي ها و ترويج و توسعه انديشه ناب و روزآمد به جامعه بشري مي کند، بسيار مطلوب و داراي تقدس است.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي افزود: "از اين جهت همه ما مرهون فناوري ديجيتال و خالقان آن هستيم."
صفارهرندي با اشاره به برخي اقدامات غيراخلاقي که با استفاده از فناوري ديجيتال برخي مطالب غيرواقعي و خلاف به جامعه منتقل مي شود، گفت: "اين امر در برخي موارد موجب قضاوت افراد در مورد اين فناوري نوين اطلاعاتي شده و موجب نوعي بدبيني به اين دانش و فناوري موثر در عرصه اطلاع رساني مي شود.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با بيان اين که فناوري ديجيتال امروز يکي از اصول زندگي بشري است، اظهار داشت: "برهمين اساس نمي توان به اين فناوري نگاهي حاشيه اي داشت. چرا که به عميق ترين زواياي زندگي بشر نفوذ مي کند."
وي تصريح کرد لازمه رشد و توسعه فناوري ديجيتال، ايجاد اخلاق نوين رسانه اي در اين عرصه براي استفاده منطقي علمي و کاربردي از اين فناوري است که متاسفانه به دليل حرکت شتابان رشد اين فناوري، از اين مهم غافل شده ايم.
صفارهرندي تصريح کرد رشد و توسعه فناوري ديجيتال با هدف ارائه خدمات و کمک به جامعه بشري، نيازمند نظارت است. البته نه به مفهوم ايجاد محدوديت، بلکه نظارتي بر اساس تعيين حرکتي منطقي و متعادل براي رشد و توسعه اين فناوري نوين.
وي با اشاره به نفوذ فناوري نوين ديجيتال به عمق زندگي اعتقادي بشر گفت: "چه بسيار کساني که با استفاده از اين فناوري نوين، نگاه و اعتقاد معنوي خود را تقويت کرده اند."
صفارهرندي تاکيد کرد اگر بر اين فناوري نوين چارچوب و ضابطه منطقي حاکم شود، بدون هيچ گونه محدوديتي مي تواند در خدمت جامعه بشري باشد.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي تاکيد کرد همه افراد فعال در اين حوزه که گامي در جهت قانوني کردن فعاليت هاي محيط ديجيتال بردارند، مطمئن باشند که وزارت ارشاد به شکلي وسيع از آنان حمايت مي کند.
صفار هرندي محيط وب را محلي براي حضور جوانان دانست و افزود: "البته بايد قدردان حضور افراد متديني بود که در اين عرصه فعاليت مي کنند و بايد تلاش کنيم از دستاوردهاي مبارک اين عرصه صيانت کنيم."
وي تصريح کرد بايد از ورود شبکه قاچاق، شبکه هاي زيرزميني براي اخلال در سلامت اين عرصه جلوگيري کنيم.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در خاتمه افزود: "برگزاري اين نمايشگاه در مصلاي تهران نشان مي دهد که ميان دين و دنياي ما فاصله اي نيست و آميختگي بين اين دو در همه احوال خود را ظاهر مي کند."
مرکز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه هاي ديجيتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، دومين نمايشگاه ملي رسانه هاي ديجيتال را، با هدف فراهم کردن محيطي به منظور ايجاد همدلي و هم افزايي ميان پديد آورندگان آثار ديجيتالي، حمايت از توليد کنندگان محتواي الکترونيک و امکان عرضه آسان رسانه هاي ديجيتال، از اول تا دهم آبان ماه در مصلاي تهران برپا کرده است.
در اين نمايشگاه موسسات و مراکز فعال حوزه رسانه هاي ديجيتال، توليدات محتوايي و نرم افزاري خود را به نمايش گذاشته اند.
بخش هاي اصلي اين نمايشگاه شامل نرم افزارهاي چند رسانه اي، نرم افزارهاي تلفن همراه، بازي هاي رايانه اي، پايگاه اينترنتي و وبلاگ ها و هنرهاي ديجيتال است که به مناسبت سي امين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران بخش ويژه انقلاب اسلامي نيز در اين جشنواره نمايشگاه فعاليت مي کند.
چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ