- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > آسیب های ورزشی/آسیب سر و گردن


عفونت گوش خارجی در ورزش (external ear infection )

پیش زمینه
عفونت مجرای گوش خارجی در ورزشکاران از شایعترین بیماریهایی است که ورزشکارانی را که به ورزشهای آبی می پردازند درگیر می سازد. فاکتورهای مختلفی در ایجاد این عارضه دخیل هستند: استفاده از گوش بندها برای جلوگیری از ورود آب به گوش, هوای مرطوب و گرم استخرها و محیطهای ورزشی و فقدان ماده پوشاننده مجرای گوش خارجی ( سرومن ) ناشی از شسته شدن مکرر آن.عفونت گوش خارجی در ورزشافرادی که زمینه آلرژی دارند مثل افراد مبتلا به اگزما, آسم و رینیت آلرژیک به نحو محسوسی مستعد ابتلا به عفونت مجرای گوش خارجی می باشند. این آسیب و عارضه ورزشی معمولاً در فصل تابستان زمانیکه پرداختن به ورزشهای آبی زیاد می شود بیشتر رخ می دهد.

تقسیم بندی انواع عفونتهای گوش خارجی
1- عفونتهای حاد و منتشر : شایعترین فرمی است که در شناگران مشاهده می شود و معمولاً علت آن باکتریایی است و گاهی هم می تواند علت قارچی داشته باشد. در این نوع تمام طول مجرای گوش درگیر و ملتهب است و شروع علائم روندی حاد دارد.
2- عفونت حاد موضعی : ناشی از عفونت فولیکولهای موی مجرای گوش خارجی است و در آن بخشی از مجرا درگیر است که در لمس حساس و دردناک است.
3- عفونت مزمن گوش خارجی : عفونتی منتشر که بیش از 6 هفته طول کشیده باشد.
4- عفونت نکروزان بدخیم گوش خارجی: معمولاً‌ این نوع در افرادی که کاهش سطح ایمنی دارند مثل افراد دیابتی و مبتلا به HIV و بندرت در اطفال رخ می دهد و در آن عفونت عمقی مجرای گوش که حتی می تواند ساختارهای عمقی مثل استخوان را درگیر کند مشاهده می شود.

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ