- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار ورزشی


اراده مصمم ملي پوشان فوتبال، برگ برنده ايران
تيم ملي فوتبال ايران عصر چهارشنبه ديداري حساس و تعيين کننده مقابل کره شمالي حريف ديرينه خود خواهد داشت، رقيبي که ريشه در فوتبال آسيا داشته و از توان و قابليت قابل نيز اعتنايي برخوردار است.
کره شمالي از ديرباز به عنوان يک قطب بزرگ در عرصهایران کره آسيا مطرح بود و پس از درخشش در جام جهاني 1966 لندن و پيروزي خيره کننده مقابل تيم پرآوازه ايتاليا، به "توفان زرد" شهره شد.
فوتبال ايتاليا در آن دوران به مدد دفاع آهنين به دژ تسخيرناپذير " کاتاناچيو" مشهور بود، اما کره اي ها در سايه بازي فکورانه و سرعتي خود توانستند تمامي فرضيه ها را به هم بريزند و با فائق آمدن بر اين حربه، نگاه جهانيان را متوجه خود سازند.
پس از کسب اين توفيق، کره شمالي در عرصه آسيا به تيمي قابل اتکا تبديل شد اما در ادامه و با نوسان در رقابتهاي معتبر باعث شد تا اين تيم همواره به يک تيم غيرقابل پيش بيني مبدل شود.
از سال 1351 که براي نخستين بار تيم ايران در شهر "پيونگ يانگ" پايتخت کره شمالي با اين تيم سرعتي و چغر دست و پنجه نرم کرد، تاکنون هيچگاه تن به شکست نداده ايم که 13 پيروزي و 5 تساوي نشان از کارنامه موفقيت آميز فوتبال ايران در برابر اين حريف مطرح دارد.
اما با وجود اين شرايط، نمي توان پتانسيل قابل توجه کره شمالي را ناديده انگاشت و از قابليت اين تيم مرموز بسادگي عبور کرد.
کره اي ها در مرحله دوم مقدماتي جام جهاني با پيروزي دلنشين در ابوظبي مقابل امارات (2 بر 1) و توقف کره جنوبي در شهر شانگهاي (1 بر 1) نشان دادند که اين بار با اراده اي مصمم و انرژي مضاعف گام به اين رقابتهاي معتبر گذاشته اند و براي حضور در جام جهاني 2010 خوابهاي طلايي ديده اند.
خوشبختانه از اردوي تيم ملي فوتبال کشورمان، نغمه هاي خوشايندي به گوش مي رسد که روحيه و انگيزه بالاي ملي پوشان ما از يک سو و شناخت کامل کادر فني از سايه روشن هاي خطوط سه گانه کره شمالي از سويي ديگر، ميل به پيروزي را نزد تک تک بازيکنان ايران مضاعف کرده است.
علي دايي و دستياران وي با بازبيني فيلم بازيهاي کره شمالي و آناليزدقيق اين رقيب، نقاط ضعف و قوت حريف را به ملي پوشان تفهيم کرده اند.
بنابر اين با چنين شرايط مطلوبي، به نظر مي رسد که در بازي حساس فردا بتوانيم به مدد تفکرات اثر بخش کادرفني و چيدمان اصولي نفرات، ضمن ساقط کردن حربه "سرعت" حريف ، ضربه کاري را وارد کنيم و به سه امتياز طلايي برسيم .
حمايت يکپارچه علاقه مندان، اکسيري شفابخش خواهد بود و بي گمان مي تواند عزم مصمم ملي پوشان ما را دوچندان کند و نقشي اساسي داشته باشد.
تجربه و دانش ارزشمند نفرات سرد وگرم چشيده اي چون مهدي مهدوي کيا، جواد نکونام ، مهدي رحمتي ، هادي عقيلي ، حسين کعبي ، مسعود شجاعي، سيد جلال حسيني ، رسول خطيبي ، مازيار زارع ، مجتبي جباري مي تواند برگ برنده تيم ملي ما در بازي حساس فردا باشد.
انتظار داريم که تيم ملي ما با چنين پتانسيلي بتواند بلوغ رواني و تاکتيکي خود را از ابتدا تا پايان بازي بر حريف ديکته کند و در سايه حمايت بي بديل تماشاگران، از امتياز ميزباني به نحو شايسته استفاده کند و يک پيروزي الهام بخش را رقم بزند.
پس از کسب يک امتياز مناسب از ميدان دشوار " رياض"، در انتظار کسب نخستين پيروزي در مرحله دوم مقدماتي جام جهاني 2010 در خانه هستيم تا در صف مدعيان حضور در اين جام قرار بگيريم
چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ