- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اطلاعات عمومی


وزارت بهداشت آمار مبتلایان به ایدز را اعلام کرد
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی براساس آمار جمع آوری شده از دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور آمار ایدز تا پایان سه ماهه دومایدز سال 1387 را اعلام کرد.
 روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرد، تا اول مهر 87 مجموعا هجده هزار و 320 نفر افراد مبتلا به AIDS - HIV یعنی افرادی که ویروس ایدز وارد بدنشان شده است در کشور شناسایی شده اند که 93،7 درصد آنان را مردان و 6،3 درصد را زنان تشکیل می دهند. 

بر اساس این گزارش ، 2800 نفر از کل افراد شناسایی شده مبتلا به ویروس AIDS - HIV و مبتلا به بیماری ایدز فوت کرده اند. 

39،3 درصد از مبتلایان به HIV در گروه سنی 34 - 35 سال قرار دارند که بالاترین نسبت در بین گروه های سنی را به خود اختصاص می دهند. 

بنابراین گزارش علل ابتلا به HIV در بین کل مواردی که از سال 1365 تاکنون در کشور به ثبت رسیده اند به ترتیب، تزریق با وسایل مشترک در مصرف کنندگان مواد (69 درصد)، رابطه جنسی (7،9 درصد)، دریافت خون و فرآورده های خونی (1،3 درصد) و انتقال از مادر به کودک (0.6 درصد) بوده است. همچنین راه انتقال در 21،2 درصد از این گروه نامشخص اعلام شده است. 

در مقایسه این آمار با مواردی که ابتلا آنان در سال 1387 گزارش شده است، اعتیاد تزریقی 80،8 درصد، برقراری روابط جنسی 11،9 درصد و انتقال از مادر مبتلا به کودک 0.7 درصد را تشکیل داده است. 

در 6،5 درصد از مواد شناسایی شده در سال جاری راه انتقال نامشخص بوده و هیچ مورد جدید ابتلا از راه خون و فرآورده های خونی گزارش نشده است
چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ