- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار علمی، تحقیقاتی


نخستین بار در كشور: ارایه روش های نوین كاشت ساقه مغزی

دبیر كمیته علمی یازدهمین كنگره انجمن جراحان گوش ، گلو ، بینی و سروگردن ایران از ارایه روش های نوین كاشت ساقه مغزی نخستین بار در كشور و در كنگره امسال این انجمن خبر داد.

دكتر فرامرز معماری افزود: این روش برای افرادی كه شنوایی خود را به صورت كامل از دست داده اند و كاشت حلزون شنوایی برای آنان میسر نیست ، استفاده می شود.

وی ادامه داد: افرادی كه عصب شنوایی آنان سالم است ، اما قسمت شنوایی حلزون گوش داخلی آنان از كار افتاده است ، گزینه های مناسبی برای كاشت حلزون شنوایی هستند اما در صورت آنكه عصب شنوایی آسیب دیده باشد و امكان كاشت حلزون شنوایی میسر نباشد ، می توان از شیوه كاشت ساقه مغزی برای بازگشت شنوایی فرد بهره گرفت .

وی از قطع عصب تعادلی با استفاده از روش آندوسكوپیك به عنوان شیوه نوین دیگری نام بردكه قرار است جزئیات آن در یازدهمین كنگره انجمن جراحان گوش ، گلو ، بینی و سروگردن ایران مورد بحث و هم اندیشی متخصصان قرار گیرد.

معماری یادآور شد: بیمارانی كه سرگیجه شدید دارند و به درمان های معمولی پاسخ نداده اند یا گروهی كه به علل ناشناخته به سرگیجه های دوره ای مبتلایند و سرگیجه آنان با كاهش شنوایی و وزوز گوش همراه است ، می توانند با روش قطع عصب تعادلی درمان شوند.

دبیركمیته علمی یازدهمین كنگره انجمن جراحان گوش ، گلو، بینی و سروگردن ایران گفت : در این كنگره و در گروه گوش تازه های كاشت حلزون شنوایی و درمان ناهنجاری های مادرزادی گوش، روش های مختلف و جدید ترمیمی و جراحی گوش ، استفاده از سمعك های قابل كاشت و در گروه سروگردن درمان های بیمارهای غدد بزاقی با استفاده از اندوسكوپی و.. بحث می شود.

یازدهمین كنگره بین المللی جراحان گوش ، گلو ، بینی و سروگردن ایران با حضور جمعی از متخصصان برجسته داخل و خارج كشور اول تا چهارم آبان امسال در مركز همایش های رازی تهران برپا می شود.

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ