- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار ورزشی


ايــران، ستاره‌اي در آسمان واليبال آسيا

فقط كسب مقام قهرماني در مسابقات AVC تايلند بود كه مي‌توانست حقانيت جوانان ايران را هم به خودشان و هم به منتقدان‌شان اثبات كند. اين اتفاق روز جمعه گذشته در شهر كوچك "راچا سيما" افتاد تا گمشده‌ي واليبال ايران خيلي زود پيدا شود. "قهرماني"!

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در حالي كه حضور در بين چهار تيم برتر قاره كهن كم كم به شكل يك رويا نمود پيدا مي‌كرد، تيم ملي واليبال ايران مدال طلاي نخستين دوره رقابت‌هاي جام كنفدراسيون واليبال آسيا را با تمامي فراز و نشيب‌هايش به تهران آوردند.

تيم ايران در مسابقات AVC كاپ كارش را با تيم قدرتمند كره جنوبي آغاز كرد. استرس ناشي از قرارگرفتن در برابر يكي از قدرت‌هاي آسيا و همين طور عدم آشنايي با شرايط مسابقات و جو سالن براي ما نتيجه‌اي جز شكست سه بر يك نداشت اما، اين تازه شروع كار بود.

تيم تايلند ميزبان مسابقات كه همواره در پذيرش شكست از تيم ايران آمادگي داشته، اين بار و حتي در خانه نتوانست نتيجه‌اي جز باخت را شاهد باشد. آنها خيلي زود قرباني جاه طلبي بازيكنان جوان شدند.

تيم ايران پس از روز دوم مسابقات يك روز سخت را مقابل تيم چين پشت سر گذاشت. ديداري پر از كش و قوس اما، با پاياني شيرين كه با پيروزي سه بر دوي ايران همراه شد.

صعود تيم ايران به مرحله‌ي دوم مسابقات به عنوان تيم دوم شائبه‌هاي متفواليبال ايراناوتي را در اذهان كارشناسان و عموم مردم ايجاد كرد، تيم ايران قدرتمند شده يا تيم‌هاي حريف ضعيف شده‌اند. شكست تيم چين تايپه روحيه و اميد را در مرحله‌ي نيمه نهايي به تيم ايران هديه كرد تا با انگيزه‌اي به مراتب بيشتر به مصاف تيم جوان شده ژاپن و مربي تازه كارش برود. ژاپن خيلي زود مقابل پيشرفت واليبال ايران و ضعف‌هاي خودش زانو زد آنها حتي با بهره‌گيري از علوم روز آناليز و قدرت بازيكنان‌شان در توپ‌گيري داخل ميدان در برابر تيم ايران و بازيكنان جوياي نامش سرافكنده شدند اما، تيم قهرمان ديگر راهش را پيدا كرده بود.

حمايت‌هاي داخلي و خارجي هر روز از تيم ايران بيشتر مي‌شد، چرا كه مسير ايران را به سوي مدال طلا هدايت مي‌كرد.

ايران سراپا انگيزه براي نشان دادن آن روي سكه مهيا شده بود. بهترين بهانه‌ي آنها اين بود، تيمي را مي‌بريم كه تغيير نكرده تا نشان بدهيم تغيير كرده‌ايم. بهره‌ي تيم ملي واليبال ايران در ديدار پاياني مسابقات يك چهره‌ي جديد بود. دفاع روي تور آسيا در برابر موسوي عراقي و نادي شرمنده شد. در آن روز شيركوند فقط بدنبال تعبير خواب قهرماني بود. محمد محمدكاظم و حمزه زريني و آرش كشاورزي هم همراه با سايرين زمين و آسمان را به هم دوختند تا تيم ايران بر مدال قهرماني بوسه بزند و سعيد معروف هم به طرح دست‌هايش ببالد.

تيم ايران با زادون، عطار، مهدوي، نظري افشار و محمدنژادي يك تيم تمام عيار شده بود و البته لا يق ستاره شدن در آسمان واليبال آسيا.

ايران با وجود تمامي بي‌مهري‌ها بهتر شدنش را به آسيا نشان داد. حالا حسين معدني، عباسعلي ميرحسيني و حسينعلي مهرانپور در كنار ديگر اعضاي كادرفني و سرپرستي تيم و در راس آنها محمدرضا داورزني مي‌توانند به انتخاب راهي كه در آن قرار گرفتند افتخار كنند و اميدوار باشند از ايران شدن تا ايران ماندن راهي نمانده است.

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ