- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار دانشجویی، رزیدنتی


وزیر بهداشت خبر داد:بومی گزینی در پزشکی صورت نمی‌گیرد
وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه برای سه رشته دکتری حرفه ای پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی بومی گزینی صورت نگرفته است،‌ گفت: این موضوع به صورت مصوبه در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شده که وزارت بهداشت داوطلب بومی گزینی در این سه رشته نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر کامران باقری لنکرانی شب گذشته در نشست دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران با مسئولان وزارت بهداشت در تالار ابن سینا دانشکده پزشکی با اشاره به بیانیه توزیع شده از سوی انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر بومی گزینی و پذیرش 10 درصد ظرفیت مازاد خاطرنشان کرد: در مورد بومی گزینی در ابتدا باید اتفاق رخ داده را بررسی کرد و سپس در مورد آن نظر دهیم.

وی گفت: آنچه در وزارت بهداشت در مورد بومی گزینی انجام شده این است که در 8 رشته در مقطع کاردانی و کارشناسی که در همه 30 استان کشور در آنها دانشجو پذیرفته می شود به صورت 80 درصد ظرفیت بومی گزینی صورت گرفته است. هدف از آن نیز جذب نیرو به صورت بومی بوده زیرا وزارت بهداشت نیروی انسانی را برای جذب در نظام سلامت تربیت می کند.

لنکرانی اضافه کرد: وزارت بهداشت در 3 سال اخیر 42 هزار نفر در این وزارتخانه استخدام شده اند که رقم منحصر بفردی است. از سوی دیگر نرخ بیکاری دانش آموختگان علوم پزشکی نسبت به نرخ بیکاری سایر دانش آموختگان رشته های دیگر کمتر است.

بومی گزینی در رشته های کاردانی و کارشناسی در دستور کار وزارت بهداشت است

وی با اشاره به افزایش 10 درصدی ظرفیت دانشگاههای بزرگ پس از اعلام نتایج کنکور خاطرنشان کرد: این موضوع در توضیحات سازمان سنجش آموزش کشور روشن شده و دلیل آن نیز این بود که احساس شد رتبه های سه رقمی بتوانند با امکان انتخاب رشته مجدد، فضای جایگزینی رشته برای آنها فراهم شود. آنچه وزارت بهداشت با سازمان سنجش تفاهم داشته برای ایجاد فضای انتخاب رشته مجدد رتبه های سه رقمی بوده است و این مسئله بسیار متفاوت از آنچه دانشجویان تصور می کنند، رخ داده است.

وزیر بهداشت اضافه کرد: بومی گزینی در رشته های کاردانی و کارشناسی در دستور کار وزارت بهداشت است و هر چه بیشتر رشته های این مقاطع را استخدام و تعهد خدمت بگیریم و از انباشت فارغ التحصیل دور شویم به صواب نزدیک تر است. این کار هم اکنون در دو رشته فوریت های پزشکی و بهداشت کار دهان و دندان آغاز شده است.

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ