- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار ورزشی


150 دقیقه ورزش هفتگی برای بزرگسالان ضروری است

150 دقیقه ورزش هفتگی برای بزرگسالان ضروری استˈ سازمان جهانی سلامت ˈ (او. ام .اس ) اعلام کرد که 150 دقیقه ورزش معمول و منظم هفتگی برای بزرگسالان ضروری و اجتناب ناپذیر است.

 

سازمان جهانی مزبور درگزارش اخیر خود توصیه می کند که دستکم بزرگسالان می بایست بتوانند هفته ای 75دقیقه به صورت ˈفشرده ومتراکمˈازخود تحرک فیزیکی داشته باشند.

 

درحالی که ، نظرسنجی ˈ فدراسیون جهانی قلب ˈ که به تازگی انتشار یافته نیز نشان می دهد که مردم فرانسه در شرایط حاضر با این میزان تحرک و فعالیت جسمی فاصله دارند.

 

این نظرسنجی نشان می دهد که مردم فرانسه در مقایسه با مردم کشورهایی مانند آلمان ، دانمارک ، سوئد و انگلیس در زمینه ورزش منظم هفتگی از شرایط بدتری برخوردار بوده و در قعر جدول قراردارند.

 

این نظرسنجی نشان می دهد که تنها 58 درصد از نظرسنجی شوندگان فرانسوی از فعالیت فیزیکی لازم برخوردار می باشند.

 

نظرسنجی مزبورگویای آنست که 81 درصد از مردم آلمان و دانمارک به توصیه سازمان جهانی سلامت دراین زمینه عمل می کنند.

 

همچنین 67 درصد مردم سوئد نیز به صورت منظم یک ورزش و فعالیت جسمی را دنبال می کنند درحالی که تنها 66 درصد انگلیسی ها این اصل را رعایت می کنند.

 

نظرسنجی فدراسیون جهانی قلب همچنین نشان می دهد که 22 درصد از مردم فرانسه در هفته ای که نظرسنجی در ان صورت گرفته است از هیچ گونه فعالیت فیزیکی برخوردار نبوده اند که تنها 11 درصد آلمانی ها در این هفته این ویژگی را داشته اند.

 

این بررسی نشان می دهد که مردان فرانسوی با 75 درصد درمقایسه بازنان این کشور از وضعیت به مراتب بهتری در زمینه فعالیت های جسمی و فیزیکی منظم هفتگی برخوردار بوده اند.

 

درحالی که متخصصان قلب وعروق نیزمعتقدند که انجام یک ورزش منظم هفتگی درکاستن از میزان ابتلاء به نارسایی های قلبی وعروقی مفید وموثراست.

 

بنابراعلام فدراسیون جهانی قلب و عروق، نارسایی ها و بیماریهای قلبی وعروق نیز درشرایط جاری عامل اصلی مرگ و میر زنان در جهان است.

منبع: ایرنا

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ