- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار علمی، تحقیقاتی


رفتارهای نادرست تغذیه ای دلیل توقف یا افت وزنی شیر خواران است

در افت یا ایست وزنی شیر خواران، باید در جستجوی عوامل زیر بنایی بود ابتدا باید به نوع شخصیت کودک توجه شده، آنگاه به امکان وجود پاره ای رفتارهای نادرست تغذیه ای توجه کرد.

 

به گزارش وب دا؛ کارشناس گروه سلامت خانواده و جمعیت مرکز بهداشت نیشابور گفت: باید از نبودن ناهنجاری و یا بیماری در وجود کودک اطمینان حاصل نمود و پس از کشف علت، برای رفع و اصلاح آن باید تلاش کنیم.

 

سمانه سادات حسینی بیان داشت: در عین حال تا رفع مشکل باید شیوه تغذیه کودک را مطابق با نیازها و محدودیتهای او تنظیم کرد، برای مثال کودکانی که دچار شکاف کام هستند ممکن است از مکیدن ضعیف تری برخوردار بوده و انرژی بیشتری هم مصرف کنند، این دسته از کودکان حتی اگر نوع و روش تغذیه آنان صحیح هم باشد ممکن است افزایش وزن کند تری داشته باشند.

 

وی اظهار داشت: اشتهای کودکان بسیار فعال و پرتحرک در مقایسه با کودکان بسیار آرام بیشتر تحت تاثیر رنگ، بو و طعم غذاها و نیز مسائل عاطفی روانی قرار دارد در نتیجه ممکن است افزایش وزن متفاوتی هم داشته باشند.بنابراین باید با در نظرگرفتن شخصیت کودک و خلق و خوی او برنامه تغذیه را پیش برد.

 

حسینی خاطرنشان کرد: تغذیه مادر نیز مهم است مادر باید از رژیم های سخت غذایی به منظور کاهش وزن پرهیز کند و تلاش کند تا پیوسته از یک رژیم غذایی متعادل و مقدار کافی مایعات استفاده کند.

منبع: وب دا

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ