- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اطلاعات عمومی


طب سنتی باید احیا و به رسمیت شناخته شود

طب سنتی باید احیا و به رسمیت شناخته شودمعاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینكه امروزه در بسیاری از كشورهای پیشرفته به جای استفاده از داروهای شیمیایی به داروهای گیاهی روی آورده‌اند، گفت: طب سنتی و طب ایرانی باید در كشور احیا شده و به رسمیت شناخته شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، محمد رضا رحیمی عصر امروز(سه شنبه) در جلسه بررسی مسائل طب سنتی، اظهار كرد: كشوری كه در سابقه تاریخی خود از دانشمندان و حكیمان برجسته‌ای همچون ابوعلی سینا برخوردار است، باید در طب سنتی و تولید گیاهان دارویی پیشرو باشد و دست آوردهای بزرگی را در این زمینه ارائه دهد.

 

معاون اول رئیس‌جمهور با تاكید بر اینكه دولت به طور كامل از طرح‌ها و برنامه‌های مربوط به طب سنتی حمایت و پشتیبانی می‌كند، خاطرنشان كرد: طب سنتی باید تحت مدیریت افراد دارای صلاحیت و مطلع از این رشته، گسترش پیدا كند و نسبت به آموزش عمومی آن برنامه ریزی شود.

 

رحیمی افزود: باید همه ابعاد مختلف و جوانب مربوط به طب سنتی در جلساتی با حضور متخصصین و صاحبنظران بررسی شده و همه مسائل، مقررات و ضوابط مربوط به فعالیت پزشكان طب سنتی در قالب آیین نامه‌ای تدوین شود.

 

وی افزود: طب سنتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و لازم است پس از تشكیل شورای عالی طب سنتی و تصویب مقررات و ملزومات فعالیت در این زمینه، مدیریت همه امور به معاونتی مستقل در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی سپرده شود تا طب سنتی هرچه زودتر بتواند جایگاه واقعی خود را در كشور پیدا كرده و فعالیت در این زمینه به رسمیت شناخته شود.

 

در این جلسه سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی نیز بر لزوم تقویت طب سنتی در كشور تاكید كرد و گفت: اكنون كه دولت برنامه پزشك خانواده را به طور جدی دنبال می‌كند، لازم است پزشكان نیز با طب سنتی آشنا شوند تا در مواقعی كه میسر باشد بتوانند برای معالجه بیماران خود از طب سنتی كه متناسب با فطرت و طبیعت انسان است، استفاده كنند.

 

در این نشست كه رئیس دانشكده طب سنتی، شماری از پزشكان، متخصصین و صاحبنظران نیز حضور داشتند، موضوعات مختلفی پیرامون طب سنتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نظرات موافق و مخالف در این خصوص ارائه شد.

 

در این جلسه همچنین قرار شد طی هفته آینده جلسه‌ای با حضور همه صاحبنظران در دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی برگزار شود و برنامه نهایی برای سرعت بخشیدن به گسترش طب سنتی تدوین و در جلسه آتی برای تصویب ارائه شود.

منبع: جام جم آنلاین

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ