- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار علمی، تحقیقاتی


با سه راهکار ساده طول عمر خود را افزایش دهید

با سه راهکار ساده طول عمر خود را افزایش دهیدمحققان دانشگاه کالیفرنیا با مطالعه نحوه زندگی 10 هزار نفر، دلایل اصلی طول عمر افراد را بیان کردند.

 

به گزارش ˈساینسˈ، محققان به تازگی موفق شدند که پرده از راز طول عمر بردارند.

 

نتیجه این تحقیقات برای محققان کاملاً عجیب بود چراکه با رعایت سه قانون ساده می‌توان زمان زندگی را به طور چشمگیری افزایش داد. طبق مقاله‌های منتشر شده این سه قانون عبارتند از :شاد زیستن، اجتناب از استرس و تنش روحی و داشتن شغل سبک

 

این واقعیات برای دانشمندان تا حدی تکان‌دهنده بود تا این که محققان دانشگاه استنفورد تحقیقات جدیدی را در این زمینه انجام دادند و جالب است که آنان هم به نتایج فوق دست‌یافتند.

 

چراکه عواملی که بشر از سال‌ها قبل برای طول عمر به دنبالش بوده سه موردی است که در اختیار همه قرار دارد ولی هیچ گاه به آن توجه نشده است.

 

دانشمندان دانشگاه استنفورد دریافتند که روابط اجتماعی و کاری افراد به راحتی می‌تواند میزان سلامتی فرد را در دهه بعدی زندگی مشخص کند.

 

دانشمندان به دنبال نتایج به دست آمده با همکاری متخصصان روانشناس راهکارهایی را ارایه داده‌اند که به‌طور کلی نحوه زندگی فرد و نحوه نگرش او را به جامعه دگرگون می‌کند.

 

از نظر آنان مهمترین عامل در ایجاد سلامتی فرد کانون خانواده و پس از آن محل کار است، چراکه افراد بیشترین زمان زندگی خود را به ترتیب در این دو محل می‌گذرانند.

 

بنابراین چنانچه می‌خواهید عمر طولانی داشته باشید؛ زیاد بخندید، نگرانی‌های را ازخود دور کنید و از کار زیاد و محل کار پر استرس دوری کنید.

منبع: ایرنا

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ