- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار علمی، تحقیقاتی


مفيد بودن چربي‌های گياهي به معني عدم چاق‌كنندگي آن‌ها نیست

مفيد بودن چربي‌های گياهي به معني عدم چاق‌كنندگي آن‌ها نیستكارشناس نظارت بر مواد غذايي و بهداشتي معاونت غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: مفيد بودن چربي‌های گياهي به معني عدم چاق‌كنندگي آن‌ها نیست.

 

آزاده آذرپیرا به انواع چربی‌ها اشاره کرد و گفت: دانه گياهان و گوشت بعضي ميوه‌جات، داراي ذخاير چربي است كه در صنعت به فراواني از آن‌ها استفاده می‌شود.

 

وی از نوع دوم چربی‌ها که چربي‌هاي حيواني است یاد کرد و اظهار داشت: كره يكي از مهمترين چربي‌هاي حيواني است كه به وسيله هم‌زدن خامه يا شير و شكسته شدن امولسيون و جداشدن چربي شير به صورت توده، ايجاد می‌شود. كره حيواني، از گروه چربي‌هاي اشباع و حاوي كلسترول است؛ در حالي كه كره گياهي (مارگارين) با وجود اشباع بودن، فاقد كلسترول است.

 

وی با بیان اینکه ميزان اسيدهاي چرب ترانس در اين نوع كره، به ترتيب 5 درصد و یک درصد است، افزود: به طور كلي، كره‌هاي گياهي نرم كه كمترين ميزان اسيدهاي چرب ترانس را دارا هستند، نسبت به كره‌هاي حيواني ارجحيت دارند.

 

كارشناس ارشد تغذيه و رژيم درماني تصریح کرد: به طور كلي 20 تا 30 درصد از انرژي مورد نياز روزانه افراد سالم، بايد از چربي‌ها و روغن‌ها تامين شود. رژيم‌هاي غذايي كم‌چربي، قادر به تامين انرژي كافي نبوده و داشتن چنين رژيم‌هايي، سبب سوءتغذيه در بسياري از نقاط دنيا می‌شود.

 

آذرپیرا به تشریح عملكرد چربي‌ها و روغن‌ها در بدن انسان پرداخت و با بیان اینکه چربي‌ها و روغن‌هاي موجود در غذا در سلول‌هاي چربي (آديپوسيت) ذخيره شده و سبب می‌شود انسان براي هفته‌ها و گاهاً ماه‌ها بدون غذا زنده بماند، ادامه داد: برخي ذخاير چربي به عنوان چربي‌هاي ساختماني طبقه‌بندي می‌شوند كه سبب نگهداري اندام‌ها و اعصاب در محل خود شده و اندام‌ها را از ضربه و شوك محافظت می‌كنند.

 

كارشناس نظارت بر مواد غذايي و بهداشتي معاونت غذا و داروي دانشگاه، لايه چربي زيرپوستي كه به عنوان عايق عمل كرده و گرماي بدن را حفظ و حرارت آن را تامين می‌كند را دیگر کارکرد چربی‌ها در بدن انسان دانست و افزود: چربي اطراف برخي اندام‌ها مانند قلب و كليه، آن‌ها را در محل خود نگه داشته و در برابر آسيب‌هاي مكانيكي وارد شده به هنگام تروما و جراحات، از آن‌ها محافظت می‌كند.

 

آذرپیرا با اشاره به عملکرد دیگر چربی‌ها در بدن انسان گفت: چربي همچنین براي هضم، جذب و انتقال ويتامين‌هاي محلول در چربي ويتامين‌هاي (A, D, E, K) ضروري است همچنین چربي غذا سبب كاهش ترشحات معده، كاهش تخليه معده و تحريك جريان صفرا و پانكراس و در نتيجه تسهيل فرآيند هضم می‌شود.

 

وی چربي‌ها را در تامين اسيدهاي چرب ضروري، انتقال ايمپالس‌هاي عصبي و نيز مطلوب كردن طعم غذا دارای نقش مؤثر دانست و گفت: اسيدهاي چرب ضروري در تامين سلامت پوست و بهبود رشد كودكان مؤثر و عامل رشد و ضد درماتيت هستند.

منبع: وب دا

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ