- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار علمی، تحقیقاتی


رابطه میان پارو كردن برف و حمله قلبی

محققان آمریكایی اعلام كردند: پاروكردن برف عاملی برای ایجاد حملات قلبی است و همزمان با بارش برفهای سنگین، بخش های اورژانس بیمارستانها باید درحال آماده باش باشند.

 

خبرنامه سلامت دانشگاه هاروارد اعلام كرده است كه انتخاب یك پارو و حركت دادن چندصد كیلوبرف به ویژه بدون آمادگی جسمانی در چندماه گذشته، می تواند یك فشار بزرگ روی قلب ایجاد كند.

 

همچنین استفاده از دستگاه برف خور (snow blower) نیز می تواند نتیجه مشابهی داشته باشد. برف خور نوعی خودرو با قدرت مكش زیاد است كه برفها را از جاده ها به درون دستگاه كشیده و به شعاع 100 متری جاده پرتاب می كند.

 

از سوی دیگر هوای سرد نیز در ایجاد حمله قلبی موثر است، چرا كه این نوع هوا می تواند فشار خون را افزایش دهد و جریان خون را برای رسیدن به بخشی از قلب مختل می كند و احتمال ایجاد لخته های خونی نیز افزایش می یابد.

 

محققان اظهار داشتند كه حمله قلبی وقتی رخ می دهد كه یك لخته داخل یك شریان اكلیلی قلب ایجاد می شود، این شریان همان رگی است كه وظیفه تغذیه قلب را برعهده دارد. این لخته می تواند به طور كامل مانع جریان خون برای رسیدن به بخشی از قلب شود و پیش از آن اكسیژن رسانی به قلب را قطع كرده است، پس از آن ماهیچه قلب از كار افتاده و مرگ رخ می دهد.

 

براساس اعلام محققان، پاروكردن برف ها فعالیتی شدیدتر از ورزش روی تردمیل است، چنین ورزشی برای جوانان و در راه ورزش مشكلی ایجاد نمی كند، اما می تواند برای سنین 50 سال و بالاتر به عنوان افرادی كه فعالیت چندانی ندارند، خطرناك باشد.

 

محققان مركز پزشكی ویرجینیا توصیه كرده اند كه افراد سالخورده پاروكردن برف را به جوانان سپرده و جوانان پیش از این كار ماهیچه های خود را گرم كنند، میزان برف هایی را كه پارو می كنند در مقادیر كم انتخاب شود، وقفه هایی بین كار داشته باشند، آب زیاد بنوشند، احساس نكنند كه همه برفها باید پارو شود و اگر در قسمت سینه خود احساس درد كردند، سرگیجه و یا نفس تنگی داشتند فوراً  به داخل خانه بازگردند.

منبع: جام جم آنلاین

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ