- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار ورزشی


ایران-لبنان و حاشیه‌های فوتبالی

تیم ملی فوتبال ایران روز چهارشنبه در دیداری حساس به مصاف تیم ملی لبنان خواهد رفت. این بازی از سری رقابت های مقدماتی جام ملت های آسیاست که تاثیر فراوانی در راه صعود دو تیم دارد.

 

نکته جالب در این میان رقابت ایران و لبنان در راه صعود به جام جهانی است. این دو تیم در رقابتهای مقدماتی جام جهانی نیز با هم در یک گروه قرار دارند.

تیم ملی-ایران و لبنان

 

ایران با توجه به شرایط میزباتی و سابقه موجود تیم برتر این میدان است اما با مرور تاریخچه بازی های این دو تیم و پی بردن به این امر که لبنان تنها پیروزی خود مقابل ایران را همین چند ماه پیش و در آخرین رویارویی دو تیم به دست آورده از حساسیت ویژه این دیدار آگاه خواهیم شد. در آن بازی بین کارلوس کی روش و لبنانی ها کشمکش هایی پدید آمد که حتی با واکنش بازیکنان ایران هم مواجه شد.

 

اکنون و پس از آن حادثه دو تیم قرار است در ورزشگاه آزادی به مصاف هم بروند. در اولین اظهار نظر ها شاهد بودیم که بازیکنان ایران صحبت از تلافی و زهر چشم کردند. در مقابل لبنانی ها از ادامه مسیر پیروزی گفتند و سرانجام کی روش با گفتن جملاتی عجیب بر تنور داغ این بازی دمید. سر مربی پرتغالی ایران حریف را به تقلب و وقت کشی و بازی نا جوانمردانه متهم کرده است. این صحبت ها با تایید تلویحی چند ملی پوش ایران همراه شد. با توجه به چنین فضایی به نظر می رسد که بازی پر فشاری در پیش است.

 

با گذر از فضای حاشیه ای پیرامون این بازی از لحاظ فنی باید نگاه دیگری به ماجرا داشت. ایران با توجه به سابقه و قدرتش در مقایسه با لبنان یک سر و گردن بالاتر است. این امر اگرچه در دنیای امروز فوتبال باعث پیروزی قطعی نیست اما به ما اجازه می دهد تا در راه پیش بینی پیروزی ایران خیلی به خود نگرانی راه ندهیم. از سوی دیگر شرایط میزبانی ایران را چند گام از حریفش جلوتر می بیند. در این میان دو نکته اساسی باقی می ماند. اول این که لبنانی ها در روزهای خوب فوتبال خود به سر می برند و آن دیگری این که آنها چون بسیاری از کشورهای عربی راه ضد فوتبال را خوب بلدند. این همان نگرانی بزرگ کی روش و یارانش است. درست به همین دلیل هم شاهد واکنش های لفظی آنان بودیم.

 

ایران با توجه به شرایط میزباتی و سابقه موجود تیم برتر این میدان است اما با مرور تاریخچه بازی های این دو تیم و پی بردن به این امر که لبنان تنها پیروزی خود مقابل ایران را همین چند ماه پیش و در آخرین رویارویی دو تیم به دست آورده از حساسیت ویژه این دیدار آگاه خواهیم شد. در آن بازی بین کارلوس کی روش و لبنانی ها کشمکش هایی پدید آمد که حتی با واکنش بازیکنان ایران هم مواجه شد

 

اما برای حل این مشکل سرمربی مطرح فوتبال ایران یک راه بیشتر ندارد. این که بدون توجه به راه و روش حریف با ارائه فوتبال حسابشده قدرت خود را بر حریف دیکته کند. حرف زدن زیاد درباره ضد فوتبال از طرف لبنانی ها از سوی اعضای تیم ملی فوتبال ایران حکایت ترس از باخت و بهانه تراشی را در ذهن زنده می کند. سوال اینجاست مگر سایر تیم هایی که در مقابل تیم هایی قوی تر از خود فرا می گیرند چنین ترفندی  ندارند؟ آیا می توان چنین روشی را از بین برد؟ یعنی قرار است یک تیم به دلیل ضعیف بودن از همان ابتدا دست ها را به علامت تسلیم بالا ببرد؟ در این که فوتبال ناجوانمردانه از سوی همه طرد شده حرفی نیست اما باید اجازه دهیم تا بازی انجام شود و مردم که فوتبال را خوب می شناسند در این باره قضاوت کنند.

کی روش و تیم ملی

 

ملی پوشان فوتبال ایران این روزها فقط و فقط یک وظیفه دارند . این که میزان آمادگی خود را بالا ببرند و با توجه به شرایطی که می توان از قبل حدس زد راهکاری برای عبور از تله های حریف پیدا کنند. اگر کی روش با این هزینه گزاف به فوتبال ما پیوسته به این دلیل بوده که در چنین روزهایی با اندیشه های کارساز تیم ملی را به مسیر هموار هدایت کند. اگر او توان این کار را نداشته باشد حضورش در ایران معنایی ندارد.

منبع: تبیان

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ