- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار علمی، تحقیقاتی


تا قبل از 30 سالگی کلسیم را در بدن خود ذخیره کنید

دبیر انجمن علمی پیشگیری و درمان چاقی ایران به مردم توصیه کرد تا قبل از سن 30 سالگی میزان ذخیره کلسیم دراستخوان های خود را به حد مطلوب برسانند.

محمد هاشمی با توجه به بروز بیماریهای ناشی از کمبود کلسیم در سنین بالا از جمله پوکی استخوان و شکستگی های ناشی از آن تاکید کرد: باید لبنیات به مقدار کافی در جیره غذایی روزانه همه گروه های سنی قرار گیرد.

 

عضو انجمن علمی متخصصین غدد درون ریز ایران، با بیان اینکه شیر و لبنیات باید به صورت روزانه در برنامه غذایی افراد گنجانده شود، گفت: برخی از افراد از جمله خانمهای باردار، شیرده و یا یائسه به مقادیر بیشتری از لبنیات به صورت روزانه نیاز دارند.

 

وی اضافه کرد: لبنیات شامل شیر و تمام فرآورده های آن می شود که کلسیم موجود در خود را حفظ می کنند اما فرآورده هایی که حاوی مقادیر ناچیز کلسیم هستند و همچنین مقدار چربی و کلسترول آن بالا است مثل خامه و کره از این گروه نیستند.

 

این عضو انجمن علمی متخصصین غدد درون ریز ایران گفت: لبنیات به دلیل دارا بودن مواد مغذی سهم بسزایی در تکمیل تغذیه و تامین مواد مورد نیاز بدن انسان دارند از جمله این مواد می توان به کلسیم، پتاسیم، پروتئین، فسفر، ویتامین های گروه بی و آ و مقادیری ویتامین دی اشاره کرد.

 

هاشمی اضافه کرد: لبنیات از عمده ترین منابع تامین کلسیم بدن به شمار می رود که دارای عناصری با خواص حیاتی ویژه ای است.

 

هاشمی استحکام استخوان ها و دندان ها را یکی از از خواص لبنیاتی برشمرد و تصریح کرد: لبنیات موجود در ماده پلاسما به عنوان یکی از عوامل انعقاد خون، تاثیر در تحریک و کشش عضلات و ماده موثر در انقباضات قلبی از دیگر خواص لبنیات است.

منبع: طبنا

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ