- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار علمی، تحقیقاتی


سوپ مرغ بهترين درمان سرماخوردگي!

سوپ مرغ  براي درمان سریع سرماخوردگی بسیار مفید است، سوپ مرغ دارای خواص غیر التهابی است و حرکت موکوس ها را بطور موقتی تسریع می کند و در نتیجه منجر به تسکین احتقاق(گرفتگی بینی) و کاهش زمان تماس ویروس با پوشش داخلی بینی می شود.

 

كارشناس صنايع غذايي معاونت غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي يزد با تاكيد بر نوشيدن بيشتر آب و مايعات هنگام سرماخوردگي اظهار داشت: وقتی بدن ما با سرماخوردگی مبارزه می کند نوشیدن مایعات خیلی اهمیت دارد و به بدن کمک می کند، بنابراین حداقل ۶ لیوان در روز آب بخورید.

 

علي اكبر كمالي اردكاني توصيه كرد: علاوه بر آب، از آب میوه ها و آب سبزیجات طبیعی و شیرین نشده نیز می توان استفاده كرد ولي از مصرف نوشیدنیهایی مثل قهوه ، چای سیاه غلیظ خودداری شود چرا كه این نوشیدنیها به جای آب رسانی به بدن، آب بدن شما را کم می کنند و اين در حالي است كه نوشیدن آب زیاد به بدن کمک می کند که سموم و مواد زائد را سریعتر دفع کند و خون و سلولهای به خوبی کار کنند.

 

وي با تاكيد بر استراحت هنگام بروز سرماخوردگي گفت: خوابيدن در اين هنگام به بدن اجازه می دهد که همه انرژی خود را برای مبارزه با سرماخوردگی بکار گیرد، خوابیدن و استراحت کردن باعث می شود عملکرد سیستم ایمنی بدن افزایش یابد و همه توانایی برای مبارزه با ویروس سرما خوردگی استفاده کند. بنابراین خوابيدن حداقل ۸ ساعت در شب و به مدت كوتاه در طول روز در اين دوران مناسب است.

 

اين كارشناس صنايع غذايي با اشاره به اين كه مبتلايان به سرماخوردگي از مواد مقوی استفاده كنند خاطرنشان كرد: وقتی بدن  با سرماخوردگی مبارزه می کند برای اینکه قوی باقی بماند و بتواند درمقابل این بیماری از خود دفاع کند ، به انرژی و غذای مقوی احتیاج دارد.

 

وي تاكيد كرد: از مصرف غذاهای سرخ شده، شور، چرب و شیرین خودداری كرده و به جاي آن از غذاهایی استفاده شود که سبک و مغذی بوده و هضم آن ها برای بدن آسانتر باشد.

 

كمالي ادامه داد: مصرف میوه ها، سبزیجات، غلات و پروتئینهای بدون چربی که سرشار از مواد مغذی، ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر هستند برای بدن بیمار بسیار مفید هستند.

 

كارشناس صنايع غذايي معاونت غذاوداروي دانشگاه علوم پزشكي يزد با بيان اين كه غذاهای آبدار به درمان سرماخوردگی کمک شاياني می کنند، گفت:  سوپ مرغ  براي درمان سریع سرماخوردگی بسیار مفید است، سوپ مرغ دارای خواص غیر التهابی است و حرکت موکوس ها را بطور موقتی تسریع می کند و در نتیجه منجر به تسکین احتقاق(گرفتگی بینی ) و کاهش زمان تماس ویروس با پوشش داخلی بینی می شود.

منبع: وب دا

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ