- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار علمی، تحقیقاتی


استفاده خودسرانه از داروهای ترکیبی در درمان سرماخوردگی؛ ممنوع

یک فوق تخصص بیماری‌های عفونی کودکان با اشاره به اینکه سرماخوردگی در کودکان و اطفال شایع است، گفت: استفاده خودسرانه از داروهای ترکیبی در درمان سرماخوردگی توصیه نمی‌شود و در صورت تشدید علایم یا طولانی شدن دوره بیماری باید حتما به پزشک مراجعه کرد.

 

سید ناصرالدین مصطفوی در سومین همایش تبیین جایگاه مراقبین سلامت مدارس و پیشگیری از مسمومیت‌ها در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، با اشاره به اینکه بیماری‌های عفونی در کودکان شایع است، افزود: سرماخوردگی، عفونت‌های ویروسی و بیماری‌های گوارشی به ترتیب شایعترین بیماری‌ها در کودکان است و تب، سرفه، استفراغ، اسهال و دل درد از علایم شایع این بیماری‌ها می‌باشد.

 

وی با بیان اینکه نوع درمان کودکان به دو صورت است، گفت: در درمان‌های اختصاصی علت ایجاد بیماری از بین می‌رود، اما در درمان علامتی، کاهش علایم بیماری مشاهده می‌شود.

 

مصطفوی با بیان اینکه تب در کودکان شایع است، اذعان کرد: برای درمان تب کودکان باید به بیماری‌های زمینه‌ای مانند ریوی، قلبی، کلیوی و مغزی توجه کرد .

 

این فوق تخصص بیماری‌های کودکان گفت: عوارض داروهای ضد تب مانند استامینوفن و بروفن را نباید فراموش کرد، زیرا در صورت استفاده مداوم بیمار از این قرص‌ها دیگر اعضای بدن فرد مانند کبد و کلیه نیز آسیب می‌بینند.

 

وی با اشاره به اینکه سرماخوردگی در کودکان و اطفال شایع می‌باشد، اضافه کرد: استفاده خودسرانه از داروهای ترکیبی در درمان سرماخوردگی توصیه نمی‌شود و در صورت تشدید علایم یا طولانی شدن دوره بیماری باید حتما به پزشک مراجعه کرد.

 

این متخصص بیماری های عفونی کودکان با بیان اینکه میزان مصرف دارو در کشور بالا است، تصریح کرد: در خواست بیمار، قیمت پایین و در دسترس بودن و تبلیغات شرکت‌های دارویی و حتی اعتقاد به مصرف دارو برای بهبودی توسط بیمار از جمله دلایل افزایش مصرف دارو در کشور است.

منبع: ایسنا

 

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ