- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اطلاعات عمومی


کفش های محکم، اما انعطاف پذیر بپوشیم

دولایه و با قوام بودن، دو ویژگی مهم کفش های بهداشتی است که از انحراف پاشنه پا به سمت داخل و خارج پیشگیری می کند.

کارشناس مسئول سلامت کودکان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ضمن بیان این مطلب گفت: کفش مناسب باید در قسمت پاشنه، دو سانتی متر و در قسمت پنجه، یک و نیم سانتی متر ارتفاع داشته باشد.
فاطمه صادقی با بیان اینکه پاشنه پا محل شایعی برای تغییر شکل در اندام تحتانی است، ادامه داد: میخچه، حساسیت های پوستی، درد پاشنه و زانو، خستگی زیاد، داغی و سوزش پا، هم چنین شیوع انواع ناهنجاری ها مانند انگشتان چکشی، انگشت شست کج، ناخن فرو رفته، تاول، کف پای صاف یا گود، پای پهن و احساس کمر درد، مشکلات ناشی از خرید کفش نامناسب برای کودکان است.

صادقی با اشاره به لزوم انعطاف پذیری و استحکام کف کفش، به ویژه کفش های کودکان، اظهار کرد: کفش های دارای کف خشک، ضربه را به صورت مستقیم به مفاصل و ستون فقرات وارد می کند و این در حالی است که استحکام و انعطاف پذیری کفش مانند یک ضربه گیر عمل می کند.

این کارشناس مسئول سلامت کودکان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، ادامه داد: رویه کفش باید چرمی و دارای سطح متوسطی از انعطاف بوده، هم چنین بسیار خشک یا نرم نباشد.

 

کفش های بنددار از پاهای ما مراقبت می کنند

صادقی اضافه کرد: اگرچه والدین غالبا از خرید کفش های بنددار برای کودکان خودداری می کنند، اما وجود بند، علاوه بر تنظیم کفش متناسب با تغییر شکل پا در اثر پوشش مکرر و گرما، استحکام دیواره های کفش را نیز کنترل خواهد کرد.

وی تصریح کرد: پا تکیه گاه بدن بوده و ضمن انتقال نیروی وزن به زمین، این نیرو را به زانو، ستون فقرات و مفاصل نیز باز می گرداند که لزوم توجه جدی به نوع کفش را ضروری می سازد.

صادقی با اشاره به تاثیر کفش نامناسب در مشکلات جسمی و روحی کودک که پیشرفت تحصیلی و یادگیری او را تحت تاثیر قرار می دهد، تاکید کرد: نباید اولویتهایی مانند سلامت، راحتی، کیفیت و انعطاف، فدای شکل ظاهر و رنگ کفش شود.

منبع: وب دا

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ