- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اطلاعات عمومی


تشخيص دير هنگام عفونت هاي مسري آميزشي منجر به ناباروري مي شود

تشخیص دیر هنگام ودرمان ناقص عفونت های مسری آمیزشی می تواند به عوارض جدی همچون ناباروری و سرطان منجر شود.

مسئول کلینیک سلامت جنسی مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا با  اشاره به اینکه زنان بیشتر از مردان به بیماری های آمیزشی مبتلا می شوند گفت: تشخیص بیماریهای آمیزشی در زنان مشکل تر است ، زیرا عفونت اولیه ممکن است بدون علامت باشد.

دکتر سيد علی آذین افزود: تشخیص ندادن بیماری های آمیزشی در زنان منجر به عوارض بعدی مانند بیماری های التهابی لگن، ناباروری، مرگ و میر و سرطان دهانه رحم می شود.

وی عفونت های منتقله از راه جنسی یا STI را عبارت از بیماری هایی دانست که طی تماس جنسی از فردی به فرد دیگر منتقل می شوند و ممکن است توسط ویروس، باکتری  یا انگل ایجاد شوند.

وی با اشاره به اینکه هر فردی که از لحاظ جنسی فعال است در معرض خطر ابتلا به بیماری های آمیزشی قرار دارد، خاطر نشان کرد: وجود هر گونه  ترشح  غیر عادی و بد بو، خارش و سوزش، درد هنگام ادرار کردن، درد هنگام نزدیکی و زخم در نواحی تناسلی از نشانه های احتمالی  وجود عفونت جنسی است.

وی همچنین از افزایش ابتلا به بیماری های آمیزشی در دنیا خبر داد و افزود: با توجه به مسری بودن این بیماری ها، مراجعه نکردن بیمار برای تشخیص و درمان ناقص این بیماری ها ممکن است به عوارض بعدی مانند سرطان دستگاه های تولید مثل و کبد، ناباروری، سقط جنین، حاملگی خارج رحمی، ناهنجاری های مادرزادی، کوری و مرگ نوزاد، عفونت های نوزادان و شیرخواران، پیامدهای روانی و اجتماعی و حتی مرگ منجر شود.

دکتر آذین به زوجین توصیه کرد: از ابتدای ازدواج و رابطه جنسی به فکر پیشگیری از عفونت های انتقال یابنده از راه جنسی باشند و با اتخاذ یک شیوه زندگی متعهدانه خطر بروز این بیماری ها را به حداقل برسانند.

وی تصریح کرد: بیماریهای مقاربتی عفونی عامل مهمی در ناباروری محسوب می شوند.

مدیر مرکز فوق تخصصی ابن سینا گفت: قرص های پیشگیری از  بارداری، دهانه رحم را در مقابل میکروب ها نفوذ ناپذیر می کند و در نتیجه عامل مهمی در پیشگیری  از ابتلا به عفونت محسوب می شود.

این عضو تیم تخصصی مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا، تشخیص صحیح و سریع، درمان موثر و کامل، آموزش در زمینه پیشگیری و کاهش خطر، تشویق به استفاده از کاندوم و درمان به موقع را از اصولی دانست که می تواند باعث کنترل و درمان بیماریهای آمیزشی شود.

منبع: وب دا

 

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ