- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار ورزشی


مهدي رحمتي: خيال دايي از دروازه تيم ملي فوتبال ايران راحت است

 

 مهدی رحمتی دروازه بان

 بعد از اینکه ابراهيم ميرزاپور در دو دوره گذشته مقدماتي جام جهاني اصلي ترين گزينه براي پوشيدن پيراهن شماره يک تيم ملي بود، حالا مهدي رحمتي با توجه به آمادگي ايده آلي که از آن برخوردار است به عنوان دروازه بان اصلي و اميد اول علي دايي براي حراست از دروازه تيم ملي است.
رحمتي که اميدواري زيادي دارد تا در بازي برابر عربستان شايستگي هاي خود را به نمايش بگذارد، قبل از پرواز ملي پوشان به عربستان گفت وگويي را با خبرنگار ايرنا انجام داد که در پي آمده است :‌

س: حتما مي داني که وظيفه سنگيني در رياض داري ؟‌

ج: به هر حال دروازه باني پستي است که حتي کوچکترين اشتباه جبران ناپذير است. اميدورام در برابر عربستان طوري بازي کنم که به خوبي جواب اعتماد دايي را بدهم.

س: اين اولين بازي مهم شما در تيم ملي است ؟‌

ج: قبل از اين هم بازي هاي زيادي را براي تيم ملي انجام داده ام. اوج بازي من در تيم ملي ديدار با قطر در مرحله مقدماتي جام جهاني 2006 و قرار گرفتن در بازي مقابل المان بود که برانکو در برابر يکي از بهترين تيم هاي جهان به من فرصت خودنمايي داد.

س: اما حساسيت رويارويي با عربستان قابل قياس با آن بازي ها نيست.

ج: خودم هم مي دانم که اين ديدار خيلي سخت و البته مهم است. با آنکه عربستاني ها يکي از قدرت هاي اول قاره هستند، استرس چنداني ندارم و به دايي هم گفته ام که از بابت دروازه مطمئن باشد.

س: به لحاظ رواني آماده اين بازي هستي؟
ج: از ماه ها قبل حدس مي زدم که در مقدماتي جام جهاني به عنوان دروازه بان اول تيم ملي در ترکيب ثابت قرار گيرم .به همين دليل سعي کردم در اين مدت از حاشيه ها دوري کنم و تمام تمرکزم را براي اين بازي ها گذاشته ام . در حال حاضر هم کاملا آماده هستم.

س: پس دوستداران تيم ملي هيچ نگراني از دروازه اين تيم نداشته باشند؟

ج: همانطور که خيال دايي از دروازه تيم ملي راحت است، به همه وعده مي دهم که تيم ملي در بازي مقابل عربستان گل نمي خورد.

س: اما نمي توان به اين قاطعيت قول داد!

ج:من هم مي دانم که در فوتبال هيچ چيز قابل پيش بيني نيست. اما مي توانم قول بدهم که تيم ملي در عربستان به خاطر اشتباه دروازه بان متضرر نخواهد شد.

س: ظاهرا اعتماد به نفس زيادي پيدا کرده اي!

ج: هر کس ديگري هم به اندازه من تلاش مي کرد و شرايط فعلي مرا داشت، مي توانست با اعتماد به نفس بالا به فکر حراست از دروازه تيم ملي باشد.

س: يعني دروازه بانان ديگر تلاش لازم را انجام نداده اند؟

ج: منظورم اين نبود. کاري به هيچ کس ندارم . فقط در مورد خودم حرف مي زنم. باز هم مي گويم که رحمتي شرايط بسيار خوبي دارد . به همين دليل است که مورد توجه مربيان تيم ملي قرار گرفته است.

س: تغييرات خط دفاعي نگرانت نمي کند؟
ج: اينکه خط دفاعي تيم ملي نسبت به گذشته دچار تغيير و تحول شده است، باعث مي شود تا انسجام گذشته را نداشته باشد. اما اين را نبايد از ياد برد که بازيکنان فعلي خط دفاعي هر کدام از بهترين هاي ليگ برتر هستند و توانايي هاي زيادي دارند.

س: حتي نبود کعبي هم نگران کننده نيست؟!

ج: حيف شد که در بازي به اين مهمي، کعبي را در اختيار نداريم. اميدوارم بازيکن جانشين بتواند بر حساسيت هاي موجود غلبه کند تا با مشکل مواجه نشويم.

س: بازي با عربستان را چطور پيش بيني مي کنيد؟

ج: فوتبال را نمي شود پيش بيني کرد. البته ما فقط براي پيروز شدن به ميدان مي رويم تا هم بازي ها را با قدرت شروع کنيم و هم اينکه با شکست دادن عربستان در خانه اش، حاشيه هاي چند وقت اخير را به دست فراموشي بسپاريم.

س: به حاشيه ها اشاره کردي، بهتر نيست تيم ملي در جو آرامتري به فکر آماده سازي
خود باشد؟

ج: به هر حال اختلاف نظر در هر جايي وجود دارد و نمي توان از آن دوري کرد. اي کاش از اين به بعد همه با هم همکاري بهتري داشته باشيم تا فوتبال ايران در محيطي سالم و حرفه اي به جام جهاني برسد.

در پايان از تمام مردم ايران مي خواهم که براي موفقيت تيم ملي فوتبال ايران براي رسيدن به جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي، ملي پوشان را دعا کنند

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ