- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار علمی، تحقیقاتی


روش جدید جراحی آب مروارید به زودی در ایران انجام می شود

تهران - عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت : استفاده از روش جدید جراحی چشم برای درمان بیماری آب مروارید به زودی در بیمارستان های کشور انجام می شود .

دکترˈ جواد هاشمیان ˈ افزود : روش ˈ فمتولیزیک ˈ روشی جدید برای جراحی چشم است که انجام این عمل جراحی در بیمارستان های کشور می تواند منجر به تحولی نوین در عرصه جراحی قرنیه شود .

به گفته وی در این روش جدید لیزر با طول موج 1053 در زمان بسیار کوتاهی بر روی چشم بیمار اثر می گذارد و در نتیجه قدرت و اثر بالایی را از خود برجای می گذارد .

هاشمیان خاطرنشان کرد : در این روش لیزر از لایه های مختلف قرنیه عبور می کند و این نوع لیزر چاقوی جدید جراحی است که می تواند همه نوع برش طولی و عرضی را در قرنیه ایجاد کند.

این فوق تخصص قرنیه اظهار داشت : روش ˈفمتو لیزیکˈ کمک می کند جراحی ها با دقت بالاتر و ایمنی بیشتر از روش های قبلی متداول انجام شود .

وی خاطرنشان کرد که در حال حاضر شیوع عیوب انکساری در کشور بالاست و انجام عمل های ˈلازک ˈو ˈ پی.آر.کی ˈ برای رفع عیوب انکساری چشم در کشور انجام می شوند.

هاشمیان یادآور شد که روش جدید فمتولیزیک اغلب برای جراحی بیماری آب مروارید کاربرد دارد و با نصب تجهیزات مربوط به فمتوکاتاراکت در بیمارستان‌ها می توان دقیق‌تر، آسان‌تر و مطمئن‌تر جراحی آب مروارید را انجام داد.

وی در مورد روش فمتولیزیک گفت : فمتولیزیک از نظر تکنیکی مشابه روش لیزیک است و در آن به کمک دستگاه فمتولیزر، لیزر می‌تواند از سطوح مختلف عبور کند و با هر ضخامت و هر زاویه‌ای فلپ ( یک لایه از قرنیه ) را تهیه کند . در این روش عوارض ایجاد شده برای چشم به حداقل می رسد .

این فوق تخصص قرنیه چشم افزود: البته روش فمتولیزیک علاوه بر درمان عیوب انکساری، کاربردهای دیگری از جمله جراحی قرنیه، اصلاح آستیگماتیسم و پیوندهای قرنیه‌ای نیزدارد.استفاده از فمتولیزیک برای موارد خاص به کار می‌رود و اگر لیزیک، لازک و پی.آر.کی به درمان پاسخگو دهند، نیازی به استفاده از دستگاه فمتولیزر نیست.

هاشمیان خاطرنشان کرد : بیست و دومین کنگره سالیانه انجمن چشم پزشکی ایران امسال از 8 تا 11 آبان ماه در مرکز همایش های رازی برگزار می شود . در این کنگره روش‌های جدید جراحی‌های قرنیه، پیوندهای لایه‌ای قرنیه و راهکارهای درمان بیماران به صورت ویدئویی ارایه می‌شود.

وی افزود: همچنین در اینی کنگره بیماری‌های سطح چشم نظیر خشکی چشم، سوختگی‌ها و تمامی عواملی که منجر به تخریب سطح چشم می‌شود ، مورد بررسی قرار می گیرد.

هاشمیان خاطرنشان کرد :در این کنگره سمپوزیوم هایی در حوزه قرنیه و سیگمان قدامی ، آخرین روش‌های درمانی بیماران دارای مشکل قرنیه، روش‌های نوین درمان قوز قرنیه و جراحی به کمک دستگاه فمتولیزر برگزار می شود .

منبع: ایرنا

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ