- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار همایش و کنگره ها


تکنولوژی ارتباطی جدید تصویربرداری دندان بین مطب و آزمایشگاه وارد کشور شد

دبیر کنگره سالانه پروتز دندان گفت: تکنولوژی ارتباطی جدید تصویربرداری دندان بین مطب و آزمایشگاه وارد کشور شده ولی به علت گران بودن آن هنوز بین مراکز ارائه خدمات دندانپزشکی کشور فراگیر نشده است.

محمود اسفندیاری دبیر این کنفرانس افزود: با توجه به پیشرفت‌های سریع علمی در زمینه مواد و تجهیزات ساخت انواع پروتزهای دندانی از قبیل پروتیز کامل (دندان مصنوعی)، پروتز ثابت (ارتودنسی، ایمپلنت و پارسیل، طی سال‌های اخیر، جامعه دندانسازان ایران به منظور انتقال دانش روز و تکنولوژی‌های نوین ساخت پروتزهای دندانی به داخل کشور و نیز استفاده از جدیدترین تحقیقات و دستاوردهای تحقیقاتی استادان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های دندانپزشکی، نسبت به برگزاری این کنگره اقدام کرده است.

وی با اشاره به تاکید جامعه دندانسازان ایران بر همکاری و برگزاری دوره‌های مشترک کلینیکی و لابراتوراری با دندانپزشکان اظهار داشت: با هدف رفع مسائل و مشکلات موجود بین بخش‌های لابراتواری و کلینیکی و فراهم آوردن زمینه‌های لازم برای بحث، گفت‌وگو و تبادل نظر میان دندانپزشکان و دندانسازان تا رسیدن به نظرهای مشترک در کنگره امسال بخشی با حضور اعضای انجمن‌های دندانپزشکی و اعضای جامعه دندانسازان ایران به منظور آموزش‌های مشترک در نظر گرفته شده است.

دبیر بیست و یکنین کنگره سالانه پروتز دندان ادامه داد: بحث کنترل عفونت در لابراتوارها و ساماندهی لابراتوارها از موارد مهم و محوری این کنگره سه روزه را تشکیل می‌دهد.

وی گفت: در این کنگره برای نخستین بار، تکنیک لمینت بدون تراش از سوی یکی از تکنسین‌‌های ایرانی مقیم مالزی به صورت عملی آموزش داده خواهد شد.

اسفندیاری از دیگر مباحث این کنگره را بحث تکنولوژی جدید کدکم عنوان کرد و گفت:‌ این تکنولوژی ارتباط بین لابراتوار و دندانپزشک در مطب را به خوبی فراهم می‌آورد.

وی اضافه کرد: این دستگاه در مطب دندانپزشکی از طریق اسکن، تصویر فضای دهان بیمار و فک مقابل را به صورت دو بعدی به لابراتوار ارسال می‌کند و تصاویر ارسال شده با نرم‌افزار خاص سه بعدی و شبیه‌سازی می‌شود.

دبیر بیست و یکمین کنگره سالانه پروتز دندان با اشاره به اینکه تکنولوژی کدکم سبب می‌‌شود تا رابطه فکس و نیز مقوله زیبایی در طراحی لبخند بسیار تاثیرگذار باشد، تصریح کرد:‌ همچنین به کمک این روش، دقت ساخت لابراتوراری پروتز دندان با محاسبات در حد و اندازه میکرون صورت پذیرفته، مجموعه اقدام‌های انجام شده سبب می‌شود پروتز با دقت بسیار زیاد ساخته شود که کم شدن صرف وقت و کاهش هزینه‌ها در نهایت به سود بیمار است.

وی تصریح کرد: با وجود دقت و سرعت این دستگاه، به دلیل گرانی و نبود توجیه اقتصادی برای تهیه آن، هنوز تکنولوژی کدکم در کشور فراگیر نشده و تعداد لابراتوارهایی که از این دستگاه استفاده می‌کند کمتر از انگشتان یک دست است.

اسفندیاری یادآور شد: ایمپلنت‌های دندانی از جمله محورهای دیگر این کنگره را تشکیل می‌دهد و با توجه به اینکه امروزه ایمپلنت‌ از حالت یک درمان لوکس خارج و به یک درمان عمومی تبدیل و با استفبال مردم نیز روبه‌رو شده است، لزوم آموزش‌های مشترک لابراتواری و کلینیکی با هدف ساخت ایمپلنت‌هایی با کیفیت و استحکام بالا بیش از پیش احساس می‌شود.

وی اضافه کرد: با توجه به انیکه در بحث کلینیکی و لابراتواری، بحث اکلوژن (رابطه فک بالا و پایین) در پروتزهای دندانی و پروتزهای متکی بر ایمپلنت بسیار مهم و اساسی است، یکی از مباحث کنگره بیست و یکم پروتز دندان به این امر اختصاص داده شده است.

دبیر بیست و یکمین کنگره سالانه پروتز دندان از ساخت پروتزهای چشم، بینی، فک و صورت به عنوان دیگر مباحث این کنگره نام برد.

وی اظهار داشت: همزمان با برپایی این کنگره، نمایشگاه مواد و تجهیزات لابراتواری پروتز دندان با حضور شرکت‌های داخلی و نمایندگی کمپانی‌های خارجی برگزار می‌شود که برخی از این شرکت‌ها با دعوت از مربیان آموزشی از کشورهای آمریکا، آلمان، ژاپن و... سعی دارند، آموزش ساخت پروتزهای دندانی را با کمک تکنولوژی‌های جدید ارائه دهند.

 

بیست و یکمین کنگره سالانه پروتز دندان با هدف آشنایی دندان‌سازان و دندانپزشکان با تکنیک‌های جدید ساخت پروتزهای دندانی و نیز ارتقای کیفیت ساخت پروتزهای دندانی 3 تا 5 آبان در مجموعه تلاش تهران برگزار می‌شود.

منبع: خبرگزاری فارس

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ