- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار علمی، تحقیقاتی


با کنترل مناسب و محبت کافی، فرزندان بهتری داشته باشیم

كارشناس سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، گفت: کنترل مناسب و ابراز محبت کافی به کودک، بهترین شیوه فرزندپروری بوده و مطالعات نشان می دهد کودکانی که به شدت پرخاشگرند، والدینی خشن دارند.

فریدون پیرایش ضمن تاکید بر تخریب رابطه میان کودک و والدین در اثر تنبیه بدنی و به ویژه تکرار این رفتار، افزود: ترویج الگوی پرخاشگرانه در خانواده در اثر رفتارهای متقابل اعضا، به عنوان عاملی در ایجاد یک خانواده پرخاشگر شناخته شده است.

وی پرخاشگری را نتیجه عدم توانایی کودک در کنترل خود دانست و تصریح کرد: چنانچه والدین نسبت به پرخاشگری كودكان خود بی تفاوت باشند، این معضل در روح فرزندان پنهان شده و عوارض خود را در بزرگسالی نشان می دهد.

پیرایش اظهار داشت: تفاوت بین بچه‌ها بیش از آن چیزی است که ما معمولاً تصور می‌کنیم و فرهنگ، جامعه، جنسیت و بسیاری عوامل دیگر در تربیت کودکان دخالت دارند.

این كارشناس سلامت روان شبكه بهداشت و درمان گچساران، اظهار کرد: هر پدر و مادری در آرزوی فراهم ساختن بهترین امکانات در خانه هستند، امّا ممکن است به شیوه صحیحی آن‌ها را در اختیار فرزندانشان قرار ندهند و هیچ دو بچه‌ای شبیه هم نیستند.والدین مجال تجربه احساسات را به کودکان بدهند

پیرایش تاکید کرد: والدین باید بین کودک به عنوان انسان از یک سو و رفتارهای کودکانه او از سوی دیگر، تفاوت قائل شده و به کودکان اجازه دهند تا احساساتشان را بیان و تجربه کنند.

وی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه بچه‌های کوچک تر نیاز به راهنمایی و کمک بیشتر دارند، لازم است والدین با بزرگ‌تر شدن بچه‌ها به آن ها آزادی و مسئولیت بیشتری بدهند.

منبع: خبرگزاری سلامت

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ