- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار علمی، تحقیقاتی


۴۸ درصد زنان از اضافه وزن رنج می برند ا

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: ۴۸ درصد زنان و ۳۹ درصد مردان از افزایش وزن رنج می برند و حدود ۳۰ درصد از مردم دچار چاقی هستند.

به گزارش خبرنگار شبستان، دکتر مرضیه وحید دستجردی در مراسم روز جهانی غذا گفت: تصویب مرکز تحقیقات غذای حلال یکی از اقدامات مناسبی بود که انجام گرفت و ما باید کیفیت محصولات غذایی را علاوه بر بازار داخلی در بازار خارجی نیز بالا ببریم.

 

وی ادامه داد: غذای حلال سلامت جسمی و معنوی را تضمین می کند و استفاده کنندگان آن در دنیا تاثیرات وضعی آن را دریافت خواهند کرد.

 

دستجردی ادامه داد: اهمیت غذا و شیوه زندگی امروز تا حدی است که در حال حاضر بیماری های فراوانی را در مورد بیماریهای غیرواگیر داریم و علت بیشتر مرگ و میرها بعد از تصادفات به بیماریهای قلبی و عروقی مربوط می شود که اگر شیوه زندگی اصلاح نشود نمی توانیم آن را کاهش دهیم که یکی از پایه های اصلی سلامت غذای سالم است.

 

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه باید امنیت قضایی و سلامت بهداشتی و دسترسی برای مردم فراهم شود، اظهار کرد: صنایع غذایی باید سعی کنند تا غذایی سالم را در دسترس مردم قرار داده و مردم امکان خرید را داشته باشند.

 

دستجردی با اشاره به اینکه ظرف ده سال گذشته امکان دسترسی به مواد غذایی در کشور ارتقا یافته افزود: یکی از مهمترین عناصر ایجاد فرهنگ غذای سالم خود صنایع غذایی هستند و با افزایش دسترسی مردم به غذای سالم باید شاخص ها و استانداردهای لازم را کسب کرده که بهبود دسترسی از مهمترین شاخص ها محسوب می شود.

 

وزیر بهداشت گفت: طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی اگر روزی سه گرم نمک را از برنامه غذایی کم کنیم 50 درصد از بیماری های عروقی کم می شود و این مسئولیت ماست که باید ذائقه مردم را به سمت سلامت سوق دهیم.

 

وی با اشاره به اینکه 39 درصد مردان و 48 درصد زنان از افزایش وزن رنج می برند خاطرنشان کرد: اضافه وزن و چاقی فاکتورهای پرخطری برای ابتلا به بیماریهای پرخطر هستند.

 

کاهش استفاده از روغن بیماری قلبی را به 40 درصد می رساند

وزیر بهداشت با اشاره به دستاوردهای 8 سال گذشته اظهار کرد: با تلاش صنایع غذایی توانستیم میزان مصرف روغن جامد را در کشور از 80 درصد به 40 درصد برسانیم که البته این میزان هنوز زیاد است و اگر بتوانیم مصرف روغن جامد را به صفر برسانیم بیماری قلبی به 40 درصد کاهش می یابد.

 

دستجردی افزود: میانگین مصرف شیر در کشور 35 درصد پایینتر از سطح مطلوب است و مسئولان صنایع فراورده های لبنی باید نسبت به دسترس قرار دادن فراورده های لبنی اقدام کنند.

 

وی گفت: تاکنون از طریق وزارت بهداشت 20 نامه برای شیر و یارانه شیر به دستگاه های مرتبط زده شده و پی گیر هستیم چرا که 70 درصد افراد سالخورده از بیماری استخوانی و پوکی استخوان رنج می برند.

 

کاهش 31 درصدی تولد نوزادان با اختلالات مادرزادی در ستون فقران

وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به غنی سازی نان در سطح کشور گفت: با اضافه کردن ریز مغذی ها، فولیک اسید و آهن به نان کار بزرگی را در کاهش بروز بیماری ها انجام داده ایم و با اضافه کردن آهن به نان و آهن یاری در مدارس توانستیم تاثیرات مطلوبی در رفع کمبود آهن در بانوان داشته باشیم.

 

وی اظهار کرد: تحقیقات نشان می دهد در کشورهایی که مردم از فقر آهن رنج می برند رشد اقتصادی با کاهش 5 تا 20 درصدی مواجه است.

 

دستجردی افزود: با اضافه کردن فولیک اسید به آرد توانستیم بعد از 2 سال تولد 31 درصد نوزادان که دچار بیماری نورال تیوب دسی فک (اختلالات مادرزای در ستون فقرات) را در نوزادان که به دلیل کمبود آهن در مادران بروز می داد کاهش دهیم.

 

وزیر بهداشت با اشاره به سند غذایی مطلوب ایرانیان تصریح کرد: این سند غذا برای جنس ها و سنین مختلف تهیه شده و 1500 گرم مواد متنوع را برای تهیه با کالری لازم به بیش از 80 درصد ریز مغذی ها به بدن می رسانند که این سند غذایی را در اختیار صنایع غذایی قرار خواهیم داد.

 

کاهش میزان مبتلایان به گواتر در کشور

وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی گفت: در سالهای گذشته کشور ما یکی از کشورهایی بود که هیپوتیروئید و کواتر به صورت اپیدمی در آن وجود داشت و با اجرای برنامه کشوری نمک یددار و یددار کردن غذا در حال حاضر این میزان به زیر 4 درصد رسیده است.

منبع: خبرگزاری شبستان

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ