- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار ورزشی


ورزشکاران پارالمپیکی فراتراز قولی که به رییس جمهوری دادند

پاراالمپیکتهران - دکتر محمود احمدی نژاد ریاست جمهوری اسلامی ایران درمراسم تقدیرازمدال آوران پاراآسیایی گوانگجو از ورزشکاران پارالمپیکی کشورمان مقام پانزدهم پارالمپیک لندن را خواست، اما عملکرد کاروان ایران در این بازیها فراتر از قولی بود که آنان در آن جلسه دادند.

دکترمحمود احمدی‌نژاد روز جمعه 12 آذرماه سال 1389(654 روزپیش)در مراسمی ازقهرمانان و مدال‌آوران، جانباز و معلول کشورمان که تحت عنوان کاروان محرم و با شعار ˈتوکل، توسل، تلاش و افتخارˈ در نخستین دوره پاراآسیایی گوانگجو شرکت کرده بودند، با اهداء جوایز و لوح سپاس تجلیل قدردانی کرد.

با توجه به اینکه کاروان ورزشی ایران دربازی های پارالمپیک 2008 پکن به عنوان بیست و دوم دست یافته بودند، رییس جمهوری در این مراسم از آنان خواست در لندن عنوان پانزدهم را برای ایران به ارمغان آورند وتاکید کرد دولت آماده است در هر زمینه به ورزشکاران پارالمپیکی ایران کمک کند.

دکتراحمدی نژاد در این مراسم خطاب به رییس کمیته ملی المپیک و رییس وقت سازمان تربیت بدنی گفت:ˈبرای موفقیت ورزش هرمیزان نیاز است هزینه کنید و نگران تامین آن نباشید

وی قبل از آغاز بازی های پاراآسیایی گوانگجو نیز با یکسان سازی پاداش مدال آوران جانباز و معلول با افراد سالم توجه به این ورزشکاران را در عمل ثابت کرده بود و در مراسم مدال آوران پاراآسیایی گوانگجو نیز دوباره بر حمایت خود از آنان تاکید کرد.

رییس جمهوری دراین مدت به هر چه گفته بود، عمل کرد و حال نوبت ورزشکاران بود که به عهد خود وفا کنند و آنان نیز بسیار فراتر از قول خود و انتظارات ظاهر شدند.

کاروان ورزشی پارالمپیکی ایران که با نامˈکاروان دلوارˈدرچهاردهمین دوره بازی های پارالمپیک 2012 لندن شرکت کرده بود، با 10 مدال طلا، 7 نقره و 7 برنزوکسب عنوان یازدهم به کار خود در این رقابت‌ها پایان داد.

این مقام چهارپله بیشتر ازخواست رییس جمهوری بود و نشان داد که اگر به این ورزشکاران دلاور توجه بیشتری شود، فعل ˈخواستن - توانستنˈ را در بهترین شکل خود صرف خواهند کرد.

همانگونه که جانبازان ومعلولان کشورمان درپاراآسیایی گوانگجو در مجموع با کسب 80 مدال (27 طلا، 24 نقره و29 برنز) در رقابتی تنگاتنگ و نزدیک با کشور کره جنوبی به مقام چهارمی این مسابقات دست یافتند.

**دلیل موفقیت ورزشکاران پارالمپیکی ایران چیست؟

اگر بخواهیم دلایل موفقیت های به دست آمده توسط ورزشکاران جانباز و معلول درپارالمپیک لندن ودیگر میادین ورزشی را دنبال کنیم، شاید مهمترین عامل آن برنامه ریزی و مدیریت صحیح باشد.

وقتی زیرساخت های ورزش ایران به میزان چند برابر در سال های اخیر افزایش یافت، بسیاری از کارشناسان انتقاد داشتند که این همه ساخت وساز نیاز ورزش نیست، اما حالا می توان به این تلاش ها به عنوان یکی ازدلایل موفقیت ورزش ایران اشاره کرد، زیرا پایه اصلی ورزش از مجموعه های ورزشی کوچک در سراسر کشور اسلامی شکل می گیرد.

ازسوی دیگر اعتماد به ورزشکاران یکی دیگر از عوامل این موفقیت ها است. پاسخ اعتماد به ملی پوشان درمیدانی بروزمی کند که آنان در برابر ورزشکارانی که از امکانات بسیار پیشرفته تر استفاده می کنند، پیروزی به ارمغان می آورند.

همچنین حفظ مدیران میانی ورزش در سمت های خود یکی دیگر از دلایل موفقیت ورزشکاران کشورمان درلندن است. بررسی های نشان می دهد جابجایی های که بنا بر ضرورت و مصلحت انجام می شود، هر چند چاره ای برای انجام آن نیست، اما در عملکرد ورزشکاران آن حوزه تاثیر منفی می گذارد.بنابراین بهتراست از اینگونه رفتار های به ویژه در آستانه رویدادهای مهم ورزشی اجتناب کرد.

نمایندگان المپیک و پارالمپیک کشورمان در سال 2012 به رغم تمامی فشارهای بین المللی به مردم ایران، به عناوین و مقام های دست یافتند که در تاریخ ورزش کشور سابقه نداشته است. حفظ این عنوان ها از دست یابی به آنها بسیار سخت تراست، بنابر این از هم اکنون (فردا دیر است) باید به فکر بازی های المپیک وپارالمیپک 2016 برزیل باشیم تا علاوه بر حفظ این جایگاه ها، با برنامه ریزی خوب آنها را ارتقا دهیم.

منبع : ایرنا

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ