- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار علمی، تحقیقاتی


تعویض مفصل بهترین راه برای درمان آرتروزهای پیشرفته است
آرتروزرییس انجمن جراحان ارتوپدی:

تهران - رییس انجمن جراحان ارتوپدی ایران گفت : تعویض مفصل آخرین و بهترین راه برای درمان آرتروزهای پیشرفته است و خوشبختانه با وجود اعمال تحریم‌ها ، برای تهیه پروتزهای ران ، مفصل هیپ و زانو مشكل نداریم .

به گزارش روابط عمومی انجمن جراحان ارتوپدی ایران، دكتر 'غلامعلی عكاشه ' افزود : آرتروز می‌تواند به دلایل مختلفی از جمله افزایش سن، بروز حادثه و استفاده بیش از حد از مفاصل رخ بدهد.

وی خاطرنشان كرد : در عمل تعویض مفصل، بخش‌های خراب مفصل برداشته می شود و به جای آن فلز یا پلاستیك سمپتیك به كار برده می شود . عمده ترین مفاصلی كه نیاز به تعویض پیدا می كنند، زانو و لگن هستند.

وی خاطرنشان كرد: 40 سال پیش تعویض مفصل جزو رویاهای انسان بود اما اكنون به عنوان یك عمل مرسوم و قابل اطمینان در تمام دنیا و برای كسانی كه آرتروز پیشرفته دارند ، به كار می‌رود.

عكاشه درباره جایگاه ایران در علم ارتوپدی گفت : در حال حاضر و با توجه به گستردگی این تكنولوژی در كشور، به جرات می‌توان گفت متخصصان ایرانی از نظر دانش و تجربه در زمینه انجام این عمل های جراحی از بسیاری از متخصصان بین المللی پیشرفته تر هستند .این در حالی است كه به رغم تحریم‌ها، برای تهیه و ورود پروتزهای مفصلی دچار مشكل نشده ایم و كمبودی در این زمینه نداریم.

عكاشه در مورد برپایی بیستمین كنگره سالانه انجمن جراحان ارتوپدی ایران گفت : این كنگره از 24 تا 28مهرماه امسال در مركز همایش های برج میلاد برگزار می شود و معرفی جدیدترین روشها و دستاوردهای علم ارتوپدی از مهمترین اهداف برپایی این كنگره است.

منبع :ایرنا

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ