- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار علمی، تحقیقاتی


غذاهای دیر هضم،از گرسنگی زودرس در ماه رمضلن جلوگیری می کند

تهران- سرپرست دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی گفت: با توجه به ساعات طولانی گرسنگی در روز، باید غذاهایی را مصرف كرد كه به كندی و دیر، هضم می شوند.روزه داری

'زهرا عبداللهی' در گفت و گویی افزود: غذاهای دیرهضم معمولا هشت ساعت در دستگاه گوارش می مانند، در حالی كه غذاهای زود هضم فقط سه تا چهار ساعت در معده باقی می مانند و فرد خیلی زود احساس گرسنگی خواهد كرد.

وی افزود: حبوبات و غلات مثل جو، گندم، جو دوسر، لوبیا، عدس، آرد سبوس دار،‌ برنج با پوست و غیره از جمله غذاهای دیر هضم به حساب می آید و غذاهای زود هضم، غذاهایی است كه حاوی قند، آرد سفید و غیره هستند.

عبداللهی تصریح كرد غذاهای سرخ شده باید به مقدار كم مصرف شوند، زیرا باعث عدم هضم، سوزش سردل و اختلال در وزن مناسب می شوند.

این متخصص تغذیه ادامه داد: افراد باید از خوردن غذاهای حاوی قند زیاد، سرخ كردنی، پرچرب و همچنین چای زیاد در هنگام سحر خودداری كنند زیرا مصرف چای، باعث افزایش ادرار شده و از این طریق نمك های معدنی كه در طول روز بدن به آنها نیاز دارد، دفع می شوند.

عبداللهی افزود: مصرف كربوهیدرات های مركب در سحر كه مدت طولانی تری هضم می شوند باعث می شود افراد كمتر گرسنه شوند و حلیم یك منبع عالی پروتئین بوده و از غذاهائی است كه دیر هضم می شود.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، وی افزود: خرما منبع عالی قند، ‌فیبر، كربوهیدرات، پتاسیم و منیزیم است كه مصرف آن در زمان افطار و سحر بسیار مناسب بوده همچنین مصرف زیاد آب یا آب میوه در فاصله بین افطار و زمان خواب توصیه می شود زیرا باعث تأمین آب مورد نیاز بدن می شود.

منبع : ایرنا

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ