- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار علمی، تحقیقاتی


روغن زیتون قند خون را تنظیم می كند

متخصص تغذیه گفت : نتایج مطالعات نشان می دهد كه روغن زیتون قند خون را تنظیم می كند و افرادی كه در رژیم غذایی خود از روغن زیتون طبیعی به جای سایر روغن ها استفاده می كنند ٬ كمتر به دیابت مبتلا می شوند.روغن زیتون

دكتر 'محمد صادق كرمانی ' افزود :در حال حاضر روغن زیتون ازجمله روغن هایی است كه در رژیم های غذایی افراد دیابتی تجویز می شود و این در حالی است كه تاثیر روغن زیتون در جلوگیری از سرطان نیز ثابت شده است .

وی خاطرنشان كرد كه امروزه دنیای پزشكی با تحقیقات و بررسی های گسترده به اهمیت و اثرات مفید روغن زیتون پی برده است . چنان چه روغن زیتون از بروزسرطان جلوگیری می كند به طوری كه امروزه تاثیر روغن زیتون در جلوگیری از سرطان كولون ٬ سرطان سینه و پوست ثابت شده است.

به گفته وی كشورهای مدیترانه مثل سوریه و لبنان كه روغن زیتون زیاد مصرف می كنند٬ كمترین آمار ابتلا به سرطان سینه را دارند.

این متخصص تغذیه خاطرنشان كرد : وجود ریزمغذی ها و ویتامین E بالا در روغن زیتون آن را به یك محافظ قلب در برابر انواع بیماری ها تبدیل كرده است.

وی گفت : تامین سلامتی شریان ها ،كاهش كلسترول بد خون، حفظ سلامت قلب وعروق،ملین مزاج و تقویت كننده دستگاه گوارش٬ درمان كننده یبوست های مزمن و انسداد روده و ممانعت از تنگ شدن شریان ها از مهمترین فواید مصرف روغن زیتون است .

كرمانی یادآور شد كه مصرف بیش از حد روغن زیتون باعث چاقی می شود . این در حالی است كه ارزش غذایی روغن زیتون بو دار از بی بوی آن بیشتر است و مصرف روغن زیتون خالص از نظر آنتی اكسیدانی مانند اسید اولئیك غنی است.

منبع : ایرنا

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ