- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار علمی، تحقیقاتی


رادیو تراپی حین عمل جراحی در بیمارستان های تهران به زودی راه اندازی می شود

تهران - رییس مركز تحقیقات سرطان ایران گفت : رادیوتراپی ( اشعه درمانی ) حین عمل جراحی در بیماران سرطانی به زودی در 2 بیمارستان تهران راه اندازی می شود. این دستگاه كوچك به اندازه دستگاه تلفن همراه است .رادیوتراپی و سرطان

دكتر محمد اسماعیل اكبری در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود : این دستگاه به اندازه تلفن همراه است كه برای درمان بیماران سرطان هنگام عمل جراحی به كار می رود.

وی اظهار داشت : روش رادیو تراپی حین جراحی در اكثر كشورهای جهان مورد استفاده است و در ایران نیز در بیمارستان خاتم الانبیا و شهدا تجریش از این دستگاه و تكنولوژی پیشرفته استفاده می شود.

اكبری خاطر نشان كرد : دستگاه رادیو تراپی حین عمل جراحی برای بیماران سرطانی سالهاست كه استفاده می شود اما این دستگاه ها چون حجیم هستند داخل اتاق عمل تعبیه نمی شوند و بیمار پس از جراحی باید به اتاق دیگر منتقل می شد و تحت درمان با این دستگاه قرار می گرفت .

رییس مركز تحقیقات سرطان ایران ادامه داد: به تازگی برای رفع این مشكل دستگاهی به اندازه تلفن همراه جهت رادتراپی بیماران خریداری شده است كه دیگر ضرورتی برای جابه جایی بیمار نداشته و حجم كوچك این دستگاه قابل جابه جایی در اتاق عمل هاست .

اكبری یاد آور شد : بسیاری از بیمارستان های مناطق جنو بی كشور دستگاه رایو تراپی ندارد و بیماران بایستی به بیمارستان های شهر های همجوار برای درمان بروند .

به گفته وی با وجود دستگاه رادتراپی در كشور حدود 40 درصد از نیاز بیمارستان ها به دستگاه رادیو تراپی دارای كمبود بوده است.

وی با بیان اینكه در ایران تمامی جراحی ها سرطان قابل انجام است گفت : برای جراحی و درمان سرطان ما نیازی به اعزام بیمار به خارج از كشور نداریم و تمامی جراحی ها توسط متخصصان ایرانی قابل انجام است .

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ