- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار علمی، تحقیقاتی


حدود 10 تا 15 درصد زوج ها نابارور هستند
دکتر حميد گورابي امروز در حاشيه برگزاري سمينار دو روزه جنين آزمايشگاهي از ديدگاه فقه ،‌حقوق و اخلاق در گفت و گو با خبرنگار علمي ايرنا افزود:نازايي تحت عنوان يک سال تماس جنسي بدون جلوگيري از بارداري و عدم ميل به حاملگي تعريف مي شود که 10 تا 15 درصد زوج ها را در اين سنين باروري مبتلا مي کند.
وي اظهار داشت : طبق آمار سازمان جهاني حدود 40 درصد از ناباروري زوجين مربوط به عامل مردانه و حدود 30 الي 40 درصد مربوط به عامل زنانه و بقيه موارد مربوط به اشکال در هر دو جنس به صورت مشترک است .
گورابي با اشاره به روشهاي نوين نازايي در مراکز معتبر دنيا بر پايه توليد جنين آزمايشگاهي خاطر نشان کرد : با پيشرفت علم پزشکي در آينده مي توان زوج هاي نابارور را با روش هاي مختلف توليد جنين در آزمايشگاه ، توليد آزمايشگاهي ، توليد و تکثير سلول هاي بنيادي صاحب فرزند کرد .
رييس پژوهشگاه رويان ادامه داد: هرسال در پژوهشگاه رویان حدود 4 هزار سيکل درمان ناباروری انجام مي دهيم که اين زوجين از طریق روشهای کمک باروری درمان می شوند.
وی با اشاره به اينکه تقريبا تعداد خانمها و آقایانی که دچار ناباروری هستند با هم برابر است اضافه کرد : تا کنون دلايل نازايي به طور کامل مشخص نشده است اما عواملي آلوده کننده محيط زيست و نوع تغذيه و اعتياد مي تواند تشديد کننده ناباروري زوجين باشد .
گورابي گفت : در حال حاضر بیشترین آمار درمان ناباروری در کشور مربوط به پژوهشکده رویان است و مراکز دیگری هم در ایران هستند که ناباروری مردان و زنان را درمان می کنند.
رييس پژوهشکده رويان افزود: موفقيت درمان ناباروري در دنيا 50 درصد است و در ايران اين علم در حال تحقيق و پژوهش واقع شده که از طريق روش هاي کمک باروري در آزمايشگاه توليد شده و مورد درمان قرار گيرد و بتوانيم ميزان موفقيت را بالا ببريم و هزينه هاي بيماران را کاهش دهيم .
وي به اهداف اين سمينار اشاره کرد و خاطر نشان کرد :امسال پنجمین سالگرد درگذشت دکتر کاظمی آشتیانی است که هر ساله در این ایام با برگزاری همایش علمی، اخلاقی و پزشکی یادش را زنده نگه می داریم.
گورابی افزود: امسال نیز به همین مناسبت دو همایش را در دستور کار خود قرار داده ایم که نخستین سمينار جنين آزمايشگاهي است و دومین همایش نیز هفته آینده درباره "سلول درمانی در بیماری کبد و گوارش» برگزار می شود.
رئیس پژوهشگاه رویان ابا بيان اينکه جنین آزمایشگاهی به لحاظ علمی ، اخلاقی و حقوقی مشکلاتی پيش رو دارد گفت : در اين سمينار دو روزه سعی شده این مباحث و مشکلات با حضور متخصصانی در علم پزشکی و حقوق به نتایج خوبی برسد و تولید جنین آزمایشگاهی به نحو مطلوب بدون مشکل صورت گیرد.
وی افزود: 93 مقاله به این همایش ارسال شده است که از میان آنها 23 مقاله به صورت سخنرانی و 37 مقاله نیز به صورت پوستر ارايه می شود و محور این همایش نیز مباحث حقوقی و مسايل مربوط به اهدای جنین است.
چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ