- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار همایش و کنگره ها


کارشناس تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد رشت:ورزش حافظ سلامت جامعه است

سید عباس صادق :نخستین تأثیر انقلاب اسلامی در ورزش را برگزاری مسابقات دهه فجر دانست.
وی اظهار داشت: دانشگاه آزاد که خود از بنیادهای پس از انقلاب است سهم مهمی در امر ورزش دارد و ورزش در دوران پس از انقلاب اسلامی جان تازه‌ای گرفت و در سطح جهانی مطرح شد.
صادق با بیان اینکه امروزه ملت‌های جهان برای نشان دادن رسالت خود به ورزش روی می‌آورند، افزود: نخستین سلاح ملت‌های جهان اقتصاد، آرمان‌گرایی و ورزش است.
وی با اشاره به اینکه ورزش پس از انقلاب حتی در خانه‌ها و زندگی روزمره مردم راه یافته است، گفت: در همه فضاهای تفریحی کشور امکانات ورزشی وجود دارد و این از ثمره انقلاب اسلامی است.
کارشناس مسئول فوق برنامه ورزش دانشگاه آزاد رشت به تأثیر ورزش در نسل جوان اشاره کرد و ادامه داد: نخستین تأثیر در ورزش دانشگاه‌ها حضور دانشجویان رشته‌های کارشناسی و تربیت‌بدنی در جمع دیگر دانشجویان دانشگاه است.
صادق خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب کارشناسان تربیت‌بدنی بسیار اندک بودند اما امروزه در تمام سالن‌ها، باشگاه‌ها، آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها حضور کارشناسان فنی و علمی در شرایط ایده‌آل به وضوح احساس می‌شود.
وی میزان مشارکت دانشجویان در مسابقات ورزشی دهه فجر را نشانه استقبال خوب دانشجویان عنوان کرد و افزود: ورزش به معنای سلامت، تندرستی، آمادگی جسمانی و روانی است.
کارشناس مسئول فوق برنامه ورزش دانشگاه آزاد رشت بیان داشت: تمام اداره‌ها، نهادها، سازمان‌های رسمی و غیررسمی در شکوفایی ورزش نقش مهمی ایفا می‌کنند زیرا ورزش می‌تواند با حفظ سلامت مانع بسیاری از خطرهای جامعه نظیر اعتیاد باشد.
صادق جسم سالم را در بر گیرنده روح سالم خواند و تصریح کرد: نگرش دانشگاهیان تا آنجا پیش رفته که ورزش را مهم‌ترین نقط مقابل کهولت، بیماری و عدم سلامت روانی می‌دانند.
به گفته وی، ورزشکارانی که در باشگاه‌های سطح کشور یا بین‌المللی و جهانی مقام کسب می‌کنند سهمیه ورود به دانشگاه دارند.
کارشناس مسئول فوق برنامه ورزش دانشگاه آزاد رشت افزود: 80 نفر از قهرمانان ورزشی کشور از تربیت‌بدنی مرکزی وارد دانشگاه آزاد شده‌اند و از 40 تا 100 درصد تخفیف شهریه نیز برخوردار هستند.
صادق درباره دیگر مزیت‌های ورزش گفت: حضور قهرمانان ورزشی به عنوان دانش‌آموختگان ورزش تربیت‌بدنی بین جوانان می‌تواند موجب تقویت آنان شود.
وی ادامه داد: حمایت تشویقی مسئولان ستادی که باید در سطح وسیعی بین اقشار مختلف سنی صورت گیرد مستلزم داشتن برنامه‌های مدون و ارزشیابی شده است که می‌تواند جوان را تا سطح ملی و المپیک برساند.
کارشناس مسئول فوق برنامه ورزش دانشگاه آزاد رشت استعدادیابی در ورزش را امر مهمی دانست که همواره با کشورهای پیشرفته صورت گرفته است.
به گفته صادق طرح استعدادیابی ورزشی باید از سنین پایین صورت گیرد و شناسایی شود تا تشویق و ترغیب ایجاد کند.
وی ورزش دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت را در سطح منطقه سه کشور جزو دو تیم برتر و همگام با دانشگاهیان کشور جزو مدعیان سه ردیف نخست عنوان کرد.
کارشناس مسئول فوق برنامه ورزش دانشگاه آزاد رشت گفت: چهار نفر از ورزشکاران در لیگ برتر فوتبال، سه نفر در لیگ دسته یک تکواندو و پنج نفر در سوپر لیگ و عضو تیم ملی از دانشجویان دانشگاه آزاد رشت هستند.
صادق به ساخت مجموعه ورزشی در دانشگاه آزاد رشت اشاره کرد و خاطرنشان کرد: با دایر شدن رشته ورزشی دانشگاه آزاد واحد رشت اقدام به ساخت مجموعه ورزشی کرده‌ایم که فاز نخست آن (زمین فوتبال) بیش از 400 میلیون تومان هزینه در بر داشته است.
وی افزود: فاز دوم پیست دو و میدانی با اعتبار 250 میلیون تومان و فاز سوم سالن 3 هزار و 600 متری در مجموعه 50 هکتاری با اعتبار بیش از یک میلیارد تومان در دانشگاه آزاد در حال ساخت است.
کارشناس مسئول ورزش دانشگاه آزاد رشت از داشتن 32 رشته ورزشی برای خواهران و برادران دانشجو، کارکنان و اساتید در سطح دکترا و کارشناسی ارشد در این دانشگاه خبر داد.
وی اضافه کرد: حمایت‌های رئیس دانشگاه آزاد رشت از ورزش موجب شده تا ورزش این دانشگاه از اهمیت و توجه ویژه‌ای برخوردار شود.
«اظهارات افراد خارج از دبیرخانه ستاد، مندرج در سایت الزاماً به معنای موضع رسمی ستاد مبارزه با موادمخدر نمی باشد.»

چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ