- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار ورزشی


پشت پرده دوپينگ وزنه برداري ايران از زبان سعيد علي حسيني
 
ملي پوش دسته فوق سنگين وزنه برداري کشورمان گفت: تمام مشکلات وزنه برداري ايران نشات گرفته از عملکرد حسين رضازاده سرپرست فعلي فدراسيون وزنه برداري است و اگر نتوانم حقم را بگيرم از همه کساني که با آبروي ايران بازي کرده اند،‌ شکايت خواهم کرد.
"سعيد علي حسيني" روز سه شنبه با حضور در ايرنا و گفت وگو با خبرنگاران ورزشي، افزود: در مقابل اعلام دوپينگم تا امروز سکوت کردم، اما اکنون که مطمئن شدم رضازاده همه ما را پله اي براي ترقي خود کرده، همه چيز را خواهم گفت و اگر لازم باشد تمام ناگفته ها و اسراري که در دل دارم را رو مي کنم.
وي تصريح کرد: براي رضازاده متاسفم که براي حفظ منافع شخصي خود حاضر است همه اعتبار و حيثيت ايران را به بيگانگان هديه کند.
حسيني گفت: اگر تا امروز سکوت کرده ام به اين دليل بود که رضازاده از من خواست به عنوان يک سرباز در خدمت تيم ملي باشم، اما حالا که خود او به حفظ منافع و موقعيت خود مي انديشد، همه ناگفته ها را مي گويم تا همگان بدانند وي چه معامله اي با ورزش وزنه برداري و آينده ملي پوشان آن انجام داده است.
وي در خصوص آسيب ديدگي خود در رقابتهاي وزنه برداري جهان در کره جنوبي افزود: رضازاده در زمان برگزاري اين رقابت هاي از من خواست دست خود را به نشانه آسيب ديدگي بگيرم و بگويم که مصدوم هستم، البته من هيچ مشکلي براي زدن وزنه نداشتم و مي دانستم در صورتي که روي تخته بروم مدال طلا خواهم گرفت، اما او اين اجازه را به من نداد.
حسيني گفت: رضازاده يک شب مانده به شروع رقابت هاي جهاني به من گفت که "تاماش آيان" رييس فدراسيون جهاني وزنه برداري دستور داده تو را کنار بگذاريم تا ورزشکار کره اي قهرمان جهان شود. اول قبول نکردم، اما رضازاده به صراحت گفت در صورتي که کنار نکشم با من برخورد شديد خواهد کرد و در صورت پافشاري تست دوپينگم را مثبت اعلام مي کند.
وي افزود: متاسفانه آن جا فهميدم تمام حرف هاي رضازاده شعار است و او تنها در انديشه حفظ موقعيت خودش است، مگر مي شود يک ايراني به همين راحتي از مدال رقابتهاي جهاني براي کشورش بگذرد و آن را به ديگران هديه کند.
وي مي گويد: آن روز مجبور به سکوت و پذيرش خواسته ناحق رضازاده بودم ، چرا که کاري نمي توانستم بکنم و امروز بايد جواب اين سکوت را با دسيسه اي که برايم طراحي کرده اند، بدهم.
اين ملي پوش وزنه برداري ايران گفت: قبل از مسابقات جهاني در اردو تيم ملي وزنه 215 کيلويي را بالاي سر مي بردم، اما رضازاده در برنامه تلويزيوني رخصت و در مقابل چشم ميليون ها بيننده تلويزيوني به دروغ گفت، من تنها 210 کيلوگرم را بلند کرده ام، حال مي خواهم بپرسم اگر او به فکر ايران و کسب افتخار براي کشور است، آيا بايد قبل از آغاز رقابت هاي جهاني اين گونه با روحيه من بازي مي کرد.
وي افزود: من از حق خود و ملت ايران به خاطر اين که رضازاده نگذاشت طلاي جهان را کسب کنم، نخواهم گذشت و او مطمئن باشد که به زودي بايد پاسخ تمام کارهاي خود را در پيشگاه ملت ايران بدهد.
حسيني در خصوص شايعه وجود مشکلات در اردوهاي که موجب دوپينگ وزنه برداران شده، گفت: بيان اين موضوع بسيار مضحک است، همه اردونشينان به هنگام برپايي اردو يک نوع غذا مي خورند، يک نوع دارو مصرف مي کنند و تمام برنامه تغذيه اي آنان يکي است، مگر مي شود که در اين بين تنها يکي دو نفر دوپينگي شوند، کدام منطقي اين موضوع را مي پذيرد.
وي در خصوص اصرار مسئولان فدراسيون براي حذفش از صحنه وزنه برداري ايران افزود: هنوز سايت فدراسيون جهاني خبر دوپينگ مرا را که صحت هم ندارد، اعلام نکرده است، اما سرپرست فدراسيون وزنه برداري بي صبرانه منتظر است همه زندگي و آينده مرا فداي خود کند تا رکوردش هيچ گاه شکسته نشود.
حسيني تصريح کرد: رضازاده قبلا هم در رقابت هاي آسيايي براي من ايجاد مشکل کرد و در آن زمان خيلي جدي گفت که حق ندارم بيش از 180 کيلوگرم در يک ضرب و 220 کيلوگرم در دو ضرب وزنه بزنم، چرا که رکوردش با خطر مواجه مي شد.
وي گفت: رضازاده در همان مسابقات به من گفت، اگر با او همکاري نکنم از تمام قدرت و توان خود استفاده خواهد کرد تا در همه جا برايم مشکل ايجاد کند، اما هيچگاه تصورش را نمي کردم، او که مدام از ايران و ايراني حرف مي زند، چنين معامله اي با من و ملت ايران انجام دهد.
حسيني افزود:‌ همه مي دانند در زمان سرمربيگري ايوانف که مسوولان دوپينگ از ملي پوشان تست گرفتند، جواب همه نمونه ها مثبت بود، اما در کمال ناباوري و در مقابل چشمان همه نمونه تست رضازاده را با نمونه ديگري عوض کردند تا کسب مدالهاي گذشته اش به زير سووال نرود و او به عنوان تنها وزنه بردار ايراني در مسابقات شرکت و سپس از دنياي قهرماني خداحافظي کند.
وي گفت: مسئولان فدراسيون در آن زمان نبايد دوپينگ رضازاده را پنهان مي کردند چرا که امروز اشتباه وي و معامله با فدراسيون جهاني را بايد ديگران جبران کنند.
وي تاکيد کرد: من از رضازاده نخواهم گذشت، چرا که مدارکي دارم که اگر لازم باشد در مراجع ذيصلاح از وي و خيلي هاي ديگر شکايت خواهم کرد.
ملي پوش سنگين وزن ايران گفت: قبل از اين که رضازاده به ديدار مسوولان فدراسيون وزنه برداري در مجارستان برود با معاون سازمان تربيت بدني تماس گرفتم که ايشان پاسخ تلفن مرا نداد، در همان زمان به ديدار محمد حسن عالمي مدير کل دفتر امور مشترک فدراسيونهاي سازمان تربيت بدني رفتم و به او گفتم رضازاده سابقه خوبي پيش من ندارد و ممکن است در اين سفر اتفاقاتي رخ دهد که جبران ناپذير باشد، اما او گفت که مشکلي نيست و چون تاماش آيان با رضازاده دوست صميمي است و خطري پيش نمي آيد.
وي افزود: يکي بگويد رضازاده با چه زباني با آيان صحبت کرده او که تسلطي به زبان انگليسي ندارد، از سوي ديگر رييس فدراسيون وزنه برداري جهان آدمي نيست که بخواهد با فردي مثل داراب رياحي حرف بزند، اين که در آنجا چه شد و چه گذشت براي من معلوم نيست، اما شک ندارم که رضازاه تنها به دليل ضربه زدن به من چنين کاري را کرده است.
گفتني است، اميد ناييج سومين وزنه برداري دوپينگي کشورمان، چهارم بهمن ماه در گفت و گويي صريح با يکي از خبرگزاريهاي اعلام کرده بود که دوپينگ نکرده و متاسف است که مهره سوخته بازي آقاياني شده که او را هميشه از اين ورزش محروم کرده اند.
توضيح: گروه ورزش ايرنا اين حق را براي مسوولان فدراسيون قائل است تا در صورت تمايل در خصوص سخنان سعيد علي حسيني اظهار نظر کنند.
چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ