- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار ورزشی


گرماي ديدارهاي پاياني ليگ برتر کشتي آزاد در سرماي زمستان گرگان
 
ديدارهاي پاياني مسابقه هاي کشتي آزاد ليگ برتر قهرماني باشگاه هاي ايران جام "ولايت"، روز دوشنبه به ميزباني گلستاني هاي کشتي دوست در شهر گرگان برگزار مي شود.
به گزارش روز يکشنبه ايرنا، تکليف مسابقه هاي ليگ برتر کشتي آزاد سال 88 که از دوم آذرماه و با شرکت 8 تيم در دو گروه "الف" و "ب" آغاز شده بود، بعداز ظهر فردا با انجام ديدار فينال مشخص مي شود و تيم قهرمان نيز از بين چهار تيم صعود کننده به مرحله نيمه نهايي انتخاب و معرفي خواهد شد.
مسابقه هاي ليگ برتر کشتي آزاد و فرنگي در چند سال اخير توانسته است در فصل هاي پاييز و زمستان، جان تازه و تحرک دوباره اي به کشتي ما پس از خاتمه پيکارهاي کشتي قهرماني جهان در هر سال دهد و کشتي را سرپا نگه دارد.
در خيلي از کشورها که در کشتي دنيا، پيشرو و صاحب نامند،‌ حتي روسيه و اقمار آن مثل اوکراين، بلاروس، داغستان و گرجستان، ليگ کشتي برگزار و به آن توجه نمي شود اما خوشبختانه ما در ايران ليگ کشتي داريم که توجه علاقه مندان و طرفداران کشتي را براي مدت زمان تقريبا کوتاهي به خود جلب مي کند.
البته در قاره اروپا،‌ آلمان، ترکيه و يکي دو کشور ديگر چون لهستان و صربستان داراي ليگ متوسط کشتي هستند.
ليگ کشتي ايران را بايد جذاب ترين رقابت داخلي کشتي دانست مشروط بر آنکه تعداد بيشتري از کشتي گيران خارجي در آن حضور پيدا کنند.
رقابت هاي ليگ مي تواند پاي بسياري از تماشاگران مشتاق کشتي به خصوص در استان هاي کشتي خيزي چون مازندران، خراسان رضوي، همدان، کرمانشاه، گلستان، اردبيل و همچنين تهران و شهرري را به سالن هاي کشتي باز کند تا وقفه و خدشه اي در اين ورزش پديدار نشود.
تيم هاي گاز مازندران، صنايع و معادن استان همدان، نفت تهران و رشد دانه گرگان، چهار تيم راه يافته به مرحله نيمه نهايي هستند که رقابت هاي خود را از صبح فردا در سالن کشتي شهر گرگان آغاز مي کنند.
فردا،‌ گلستاني هاي کشتي دوست از شهرها و بخش هاي کشتي خيزي چون گرگان، نوکنده،‌ کردکوي،‌ درگز، علي آباد کتول و مينودشت که قهرمانان زيادي را به کشتي ايران معرفي کرده اند، در شهر گرگان به تماشاي مبارزات سرشناسان کشتي ايران و چند کشتي گير خارجي قرارداد بسته با دو تيم صعود کننده به اين مرحله خواهند نشست تا با گرماي رقابت هاي آنان بر سرماي فصل زمستان غلبه کنند و از سويي، تکليف تيم قهرمان نيز مشخص شود.
کشتي گيران خارجي حاضر در ديدارهاي نيمه نهايي ليگ برتر کشتي، چهار تن و جملگي روسي - داغستاني هستند که هر کدام چندين مدال جهاني در اختيار دارند.
"نريمان اسرافيل اف" و "مراد قديراف" در وزن هاي 55 و 74 کيلوگرم براي تيم صنايع و معادن استان همدان کشتي مي گيرند و "حاجي مراد گاتسالوف" شاخص ترين کشتي گير خارجي ليگ برتر و قهرمان بازيهاي المپيک 2004 آتن و دارنده چهار مدال طلاي جهان به همراه "بيلبال ماخوف" برنده مدال هاي طلاي جهان در سال هاي 2007 و 2009 براي تيم نفت تهران در وزن هاي 96 و 120 کيلوگرم کشتي خواهند گرفت.
اين دو کشتي گير سرشناس و صاحب نام روسيه، در نخستين ساعات بامداد امروز/يکشنبه/ از مسکو وارد تهران شدند.
حضور چهار کشتي گير بزرگ و عنوان دار خارجي، قطعا بر جذابيت و حساسيت رقابت هاي نيمه نهايي و نهايي خواهد افزود و پاي بسياري از عاشقان کشتي را به سالن کشتي شهر گرگان باز خواهد کرد.
با توجه به ترکيب چهار تيم حاضر در مرحله نيمه نهايي اين رقابت ها، دو تيم نفت تهران و گاز مازندران از شانس بيشتري براي قهرماني در ليگ برتر کشتي آزاد برخوردارند، بخصوص تيم نفت تهران که چند دوره، جام قهرماني را به چنگ آورده و علاوه بر آن از وجود مربيان تيم ملي کشتي آزاد ايران (غلامرضا محمدي، محسن کاوه و ابراهيم مهربان) در کنار خود بهره مند است به خوبي استفاده لازم را تجربيات اين مربيان برده است.
بنابراين و با اين حساب، دوستداران کشتي در گرگان، فردا شاهد پيکارهاي حساس و تماشايي بين کشتي گيران داخلي و خارجي خواهند بود.
در مرحله نيمه نهايي که صبح فردا انجام مي شود، گاز مازندران به مصاف رشد دانه گرگان مي رود و نفت تهران مقابل صنايع و معادن استان همدان صف آرايي خواهد کرد.
برندگان اين دو مسابقه، ديدار نهايي (فينال) و تيم هاي بازنده نيز ديدار رده بندي براي کسب مقام هاي سوم و چهارم را بعدازظهر دوشنبه برگزار مي کنند.
چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ