- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار ورزشی


پرسپوليس زلزله کجا ، قرمز بي خاصيت کجا
 
تهران - تيم ريشه دار و پرطرفدار پرسپوليس در ادامه ناکارايي و ناکاميهاي خود ، عصر شنبه تن به شکستي تلخ و حقارت آميز داد تا بار ديگر بر اين نظريه صحه گذاشته شود که " تيم بزرگ - بازيکن بزرگ " مي خواهد و با اين نفرات ضعيف ، "علي دايي " ره بجايي نخواهد برد.
پس از طرد بازيکنان ممتاز و کليدي از اين باشگاه و جذب نفرات درجه دوم و ناکارآمد ، پيش بيني مي شد که قرمزها در ليگ نهم در خطوط سه گانه بي خاصيت خواهند بود و آب در هاون خواهند کوبيد .
نه تنها "‌علي دايي " ، بلکه حاذق ترين و کارامدترين مربيان اروپايي نيز نمي توانند با اين بضاعت ضعيف و نفرات "‌تاکتيک ناپذير " و " کوچک" ، تير خود را به هدف بنشانند.
زنگ ناکارايي اين تيم پر طرفدار از زماني زده شد که در يک حرکت عجيب و غير قابل باور ، مسئولان وقت سازمان تربيت بدني پس از قهرماني پرسپوليس در ليگ هفتم ، راي به برکناري " حبيب کاشاني " مدير عامل موفق دادند تا اسباب حقارت قرمزها فراهم شود .
رفتن وي با آمدن "‌داريوش مصطفوي " همراه شد و از همين زمان بود که آب خوش از گلوي پرسپوليس پايين نرفت و متعاقب آن با جايگزيني
" عباس انصاريفر‌د" به جاي مصطفوي ، مشکلات و نقاط تاريک باشگاه پرسپوليس نيز مضاعف گشت .
از دست دادن بازيکنان ممتاز و کليدي همچون " محمد نصرتي " - " عباس اقايي "- "‌مسعود زارعي " - " فرزاد آشوبي " - " حسين کعبي " در فاز نخست و رفتن " علي کريمي " - " ايوان پتروويچ " - "‌مازيار زارع " - " عليرضا نيکبخت واحدي " در سيکل دوم و از همه بدتر جذب نفرات کوچک و درجه دوم داخلي و خارجي ، باعث شد تا از تيم بزرگي چون پرسپوليس ، تنها نامي باقي بماند و لاغير.
در اين مدت،بيت المال و پول هاي هنگفتي هدر رفت و صرف استخدام" دي کارمو " -" وسلي برازيليا " و همچنين بازيکنان کوچک و درجه دوم داخلي شد و حتي جذب مربيان خارجي همچون " وينگادا" و " کرانچار" نيز نتوانست کشتي به گل نشسته پرسپوليس را به ساحل نجات رهنمون کند .
بدتر از اين نقاط تاريک ، اين بود که در زمان مديريت قبلي ، به شکلي شتابزده و بدون کنکاش فهرست تيم بسته شد و حتي جاي يک بازيکن خالي نماند تاحداقل در نيم فصل دوم ، پرسپوليس بتواند با استخدام يک يا دوبازيکن محوري و هوشمند ، مشکلات فني خود را تا حدودي مرتفع کند .
با اين شرايط عجيب و غريب و کاملا غير حرفه اي ، بر همگان مسجل شده بود که اين تيم پرطرفدار کاريزماي قهرماني در ليگ نهم را نخواهد داشت و در واقع ناکاميهاي امروز ، از قبل قابل پيش بيني بود .
تيم بزرگي چون پرسپوليس که همواره با جذب بازيکنان بزرگ و کليدي ، به "پرسپوليس زلزله" شهره بود و در صف مدعيان قرار داشت ، اکنون به دلايلي که در سطور بالا آمد همچنان برطبل ناکارآمدي مي کوبد و ناي ايستادن ندارد .
طبعا با اين وضعيت علي دايي نبايد مورد مواخذه و شماتت قرار گيرد ، بلکه افرادي که پيش از شروع ليگ نهم زمينه تضعيف پرسپوليس را فراهم آوردند ، مي بايست پاسخگوي ميليونها شيفته و هوادار دلباخته قرمز باشند .
بازي ستايش آميز شاهين بوشهر ، تفکرات اثر بخش " محمود ياوري " و حمايت يکپارچه هوادران اين تيم به عنوان اضلاع مثلث موفقيت ، قابل تقديرو قابل احترام است ولي از ياد نبريم که شکست 4بر1 قرمز پوشان در بوشهر نبايد آنچنان غير قابل هضم و بهت آور تلقي گردد.
بطور يقين اگر پرسپوليسي ها بخود نيايند و همچنان بي تعصب و بي تفاوت نمايش دهند ، شکست هاي تحقير اميز و باخت هايي از اين دست بازهم به چشم خواهد امد که طبعا نبايد مايه شگفتي شود.
خوشبختانه "‌علي سعيد لو " رييس سازمان تربيت بدني اين روزها با وسواس بيشتر، مسائل اين باشگاه را پيگيري مي کند و بر اين باور است تا هوايي تازه در ريه هاي ارتش سرخ دميده شود . در اين راستا ، حبيب کاشاني نيز تلاش مضاعفي از خود نشان مي دهد که آمدن علي دايي از جمله اين اقدامات است ، ولي همانطوريکه تاکيد نموديم مشکل اصلي پرسپوليس ، نبود بازيکنان متعصب و کليدي است و راهي به غير از اين وجود ندارد که مقامات اين باشگاه از امروز بفکر ليگ دهم باشند.
گروه ديگري از کارشناسان معتقدند که بهتر است دايي منبعد ، بيشتر به نفرات جوانتر و حتي رده هاي سني اميد چشم بدوزد و اگر بناست که پرسپوليس اين چنين ظاهر شود ، چه بهتر که با بازيکنان اتيه دار خود ببازد تا حداقل اين دسته از نفرات جوان را براي ليگ آتي و جام حذفي ساخته و پرداخته کند .
بهر حال ، ضعف مفرط پرسپوليس مضرات بسياري خواهد داشت که دود آن بيشتر به چشم ليگ برتر و يقينا تيم ملي خواهد رفت . همانطوريکه به کرات تاکيد شده ، پسرفت پرسپوليس و استقلال ، ليگ برتر را به سردي خواهد گراييد که در ادامه به قهر هواداران و در نهايت تضعيف تيم ملي کشورمان خواهد انجاميد .
اميد است ، ناکارايي ها و مسائلي که برشمرديم ، درس عبرتي براي مديران امروزي باشد تا به جاي بايکوت ديدگاه صاحب نظران وتحقير تيم هاي بزرگ ، درانديشه قدرتمندي باشگاه هاي مردمي باشند . چرا که صلابت پرسپوليس و استقلال سواي آنکه تنور مسابقات داخلي را گرم نگه مي دارد و اسباب قدرتمندي تيم ملي کشورمان را فراهم مي آورد ، باعث "نشاط عمومي " در جامعه مي شود .
چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ