- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار ورزشی


بيانيه خبرنگاران ورزشي تبريز و پاسخ مسوولان باشگاه تراکتورسازي
 
تبريز - جمعي از فعالان خبري حوزه ورزش تبريز با انتشار بيانيه اي، فراز کمالوند سرمربي تيم تراکتورسازي را به دليل اتهام و توهين به خبرنگاران ورزشي، تحريم خبري کردند.
به گزارش روز يکشنبه ايرنا، در اين بيانيه خطاب به کمالوند آمده است: ما خبرنگاران ورزشي تبريز به دليل رفتارهاي نابجا و دور از شان کسوت مربيگري به شما هشدار مي دهيم که دست از کارهاي ناپسند و توهين به همکاران برداريد و از اين پس هرگونه انعکاس خبري شما از رسانه هاي استان را تحريم مي کنيم تا بلکه روش برخورد با جامعه خبري را آموخته و جايگاه اطلاع رساني برايتان بيشتر ملموس شود.
در اين بيانيه خبرنگاران تصريح شده اگر شرايط تغيير نکند و اين مربي همچنان به اتهامهاي خود به رسانه هاي محلي ادامه دهد، مجبور به افشاگري خواهيم بود.
اين بيانيه مي افزايد: رسانه ها رسالت خطيري در قبال جامعه بر عهده دارند و وقايعي که حول تيم پرطرفدار تراکتور سازي مي گذرد، نمونه اي از ده ها مسايلي است که مي تواند عواقب ناخوشايندي براي تيم محبوب آذربايجان داشته و ما را بر آن مي دارد که به روشنگري بپردازيم.
اين بيانيه ادامه مي دهد: متاسفانه اين مربي به دليل عدم توانايي در نتيجه گيري در بازيها، به دنبال ايجاد حاشيه است تا بلکه بتواند به طريقي از زير بار مسووليت خود فرار کند که اسناد اين شانه خالي کردن ها در مصاحبه با خبرگزاريها و روزنامه هاي مختلف مشهود است.
خبرنگاران ورزشي تبريز با اشاره به گفت وگوي مربي ياد شده با يکي از برنامه هاي ورزشي سيما، تصريح کردند: در اين گفت وگو که به خاطر بازي از پيش تعيين شده اش (ترک دو روزه تيم !) انجام گرفت، مدعي شد تمام رسانه هاي محلي عليه من جوسازي مي کنند و در چنين جوي نمي توان تيم را هدايت کرد.
بيانيه خبرنگاران ورزشي تبريز اضافه کرد: اين در حالي بود که در مواقع موفقيت تيم همين فرد از رسانه ها و خبرنگاران تجليل کرده و حمايتهاي آنها را در پيروزيهاي تيم تراکتور سازي موثر دانسته، حال اينکه اقدام نسنجيده وي در جريان جدا شدن از تيم حاشيه سازي بود يا نه؟ خود قضيه اي مفصل است که بايد هواداران عاشق اين تيم در اين خصوص سره را از ناسره تشخيص دهند.
متاسفانه اين مربي در حالي از حاشيه ها بيداد مي کند که افراد حاشيه ساز که نمي خواهيم اسم آنها را دلالان ورزشي بگذاريم را به دنبال خود مي کشد، مگر محل تمرين و سفرهاي برون شهري و هتل ها پاتوق اين افراد است؟
آقاي کمالوند، شما به جاي اينکه رسانه ها و خبرنگاران را مسبب نتيجه نگرفتن و حاشيه سازان تيم محبوب شهرمان معرفي کنيد، به فکر چاره اي براي برون رفت از بحران فني تيم باشيد که به مرور زمان خود را بيشتر نمايان خواهد ساخت.
اينکه اعلام مي کنيد تيم من خوب بازي مي کند ولي بازيکن ندارد ؟! براي اهل رسانه مفهوم نيست چرا که اگر بازيکن نداريد لاجرم خوب بازي کردن هم معني ندارد و اگر خوب بازي مي کنيد پس حتما نفرات خوب داريد که البته در اين ميان نقش سرمربي چيست؟ شايد براي خود شما هم معما بوده باشد.
براي ما خبرنگاران اين سووال بزرگ وجود دارد که چگونه است و زمان و امکانات شما را در چه شرايطي قرار داده که زمان مسووليت در تيم شيرين فراز آرزوي مربيگري در تبريز فوتبال خيز به خصوص تراکتورسازي را داشتيد، اما با کمال وقاحت هم اکنون دم از رفتن مي کنيد که اين بيشتر به بازارگرمي مي ماند تا تصميمي واقعي. آيا اين است احترام به هواداران ؟ و يا شما مي خواهيد از نام بزرگ آذربايجان و تراکتور عزيز، براي خود کيسه بدوزيد؟
بهتر است به جاي آنکه خبرنگاران، داوران و مسئولان استاني را مقصر بدانيد خودتان را درمان کنيد و سرمنشا مشکلات را در خود بجوئيد نه مسوولان، مسوولاني که در راس آنها استاندار محترم هميشه حامي تيم بوده اند.
آيا شما همان کسي نيستيد که پس از کسب برخي نتايج در برابر استاندار، نمايندگان و خبرنگاران سر فرود آورده و از آنها يادي مي کرديد و حتي نام تک تک نمايندگان را بر زبان مي آوردي؟
در اين بيانيه خاطرنشان شده است: اعلام مي کنيم همچنان در خدمت تيم فوتبال و باشگاه محبوب تراکتورسازي خواهيم بود.
خبرنگاران ورزشي تبريز تصريح کرده اند: گفتني هاي ديگري نيز پيرامون عملکرد کمالوند وجود دارد که براي کاهش حاشيه ها از بازگو کردن آنها خودداري مي کنيم اما اگر شرايط تغيير نکند مجبور به افشاگري هستيم.
در پايان اين بيانيه آمده است: از مسوولان فهيم و بادرايت باشگاه تراکتورسازي ، تربيت بدني استان و کميته انضباطي فدراسيون فوتبال که داعيه برخورد با مربيان و بازيکنان خاطي و بي نزاکت را دارند، انتظار مي رود در خصوص نوع رفتار کمالوند و بي اخلاقي هاي او وارد عمل شده و با چنين افرادي که محيط پاک ورزش را آلوده مي کنند، برخورد نمايند.
در پي انتشار اين بيانيه، مهدي فاطمي مدير روابط عمومي باشگاه تراکتور سازي تبريز در گفت وگو با خبرنگار ايرنا گفت: بيانيه خبرنگاران آذري که بر عليه فراز کمالوند سرمربي تيم ما امروز منتشر شد، نظر تمامي خبرنگاران ورزشي آذربايجان نيست.
وي در خصوص بيانيه منتشر شده از سوي خبرنگاران آذري خاطرنشان ساخت: متاسفانه اين بيانيه نظر کليه خبرنگاران نبوده و بهتر است دوستاني که اين بيانيه را صادر کرده اند اسامي خود را اعلام کنند.
وي افزود: خوشبختانه اکثر خبرنگاران استاني از همراهان صديق باشگاه تراکتور سازي هستند و به خوبي شرايط تيم را درک مي کنند.
مديرروابط عمومي باشگاه تراکتورسازي تبريز گفت: در شرايط فعلي تيم ما نيازمند آرامش است و اميدوارم خبرنگاران استان از کادر فني و باشگاه حمايت کنند.
وي تصريح کرد: امثال تراکتور سازي با همراهي خبرنگاران و هواداران خوبش توانسته جايگاه بي نظيري در فوتبال ايران پيدا کند که براي ادامه اين روند نيازمند همکاري با اهالي فوتبال استان هستيم.
فاطمي اظهار کرد: به معدود دوستاني که دلخوري هاي شخصي خود را به مسايلي ديگر پيوند زده اند توصيه مي کنم به جاي حاشيه سازي براي باشگاه تنها به موفقيت تراکتور سازي بينديشند.
وي افزود: ادامه دادن به اين سو تفاهم ها باعث ضربه خوردن تيم ما خواهد شد که فکر مي کنم عاشقان واقعي تراکتور اين کار را نخواهند کرد.
چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ