- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار ورزشی


تيم ملي واليبال در نخستين گام شگفتي ساز شد
تيم ملي واليبال کشورمان در نخستين ديدار خود در چارچوب مسابقات قهرمانان جهان با شايستگي، تيم واليبال مصر، قهرمان قاره آفريقا را از پيش رو برداشت.
به گزارش روز چهارشنبه ايرنا، مسابقات واليبال جام قهرمانان جهان از امروز با حضور شش تيم برتر جهان در اين رشته ورزشي در شهر "اوزاکاي" ژاپن آغاز شد.
دو تيم ايران و مصر نخستين ديدار اين مسابقات را برگزار کردند که ملي پوشان کشورمان در يک بازي سنگين و نزديک با نتيجه سه بر دو از ملي پوشان مصر پيشي گرفتند و گام نخست خود را در اين رقابتها با اقتدار برداشتند.
ملي پوشان کشورمان در گيم نخست اين ديدار درحالي نتيجه بازي را 25 بر 21 واگذار کردند که براي شناخت تيم حريف،به فرصت نياز داشتند.
شاگردان "حسين معدني"، سرمربي تيم ملي واليبال کشورمان پس از شناخت نسبي تيم مصر در گيم هاي دوم و سوم با نتايج 25 بر 20 و 25 بر 21 پيروز ميدان شدند تا دو تيم براي تعيين برنده راهي گيم چهارم شوند.
اما در گيم چهارم اين ديدار، شاگردان " آنتوني ژاکوب" سرمربي 62 ساله و ايتاليايي تيم مصر با تغيير در سيستم بازي خود و زدن آبشارهاي با فاصله از تور و با اختلاف هشت امتياز يعني 25 بر 17 بازي را بردند تا ملي پوشان ايران و مصر براي تعيين پيروز ميدان راهي گيم حساس پنجم شوند.
در گيم پنجم تيم ايران با اقتدار، شايستگي هاي خود را به رخ حريف مصري نشان داد و با امتياز 15 بر 10 بازي را برد تا در نهايت سه بر دو قهرمان آفريقا را شکست دهد.
يادآوري مي شود، تيم واليبال مصر در مسابقات مقدماتي ليگ جهاني واليبال در چهار ديدار موفق به شکست تيم هاي ايران و ژاپن قهرمان و نايب قهرمان آسيا شده بود.
زريني، معروف، محمدکاظم، نادي، موسوي و عليزاده آغاز کنندگان بازي در اين ديدار براي تيم ملي واليبال ايران بودند. عليرضا نادي کاپيتان تيم نيز در پيروزي کشورمان نقش بسزايي داشت.
قضاوت اين ديدار را به ترتيب داوراني از آرژانتين و کره جنوبي به عنوان داور اول و دوم بر عهده داشتند.
تيم ملي واليبال ايران فردا پنج شنبه و در دومين ديدار خود در اين رقابتها، ساعت هشت صبح به وقت تهران به مصاف برزيل قهرمان دوره قبل اين رقابتها (2005) مي رود.
مسابقات واليبال جام قهرمانان جهان، با حضور شش تيم برتر از پنج قاره جهان شامل کوبا، لهستان، مصر، برزيل و ايران و تيم ژاپن به عنوان ميزبان اين رقابتها در دو شهر "ناگويا" و "اوزاکا" ژاپن برگزار مي شود.
تيم ملي واليبال ايران نايب قهرمان آسيا است و با توجه به اينکه ژاپن قهرمان آسيا، ميزبان است، ايران به عنوان نماينده قاره کهن آسيا در اين مسابقات حضور دارد.
چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ