- _UCONTENTS
 

خانه ارسال نظرات تعرفه تبلیغات درباره ما عضویت تالار گفتگو نقشه سایت e خدمات الکترونیک

اورژانسهای ورزشی

آسیب ورزشی

توانبخشی ورزشی

رشته های ورزشی

روانشناسی ورزشی

پزشکی و ورزش

تغذیه ورزشی

ورزش بانوان

تناسب و سلامت

 خانه > اخبار/اخبار ورزشی


يک نيمه ميزبان ، يک نيمه ميهمان
تهران - "استقلال"تهران مدعي جدي کسب عنوان قهرماني در ليگ نهم ، عصر دوشنبه طعم تلخ نخستين شکست شوک آور را چشيد تا چوب غرور کاذب خود را در وقت دوم بخورد و مقهور ذکاوت همنام اهوازي در اين نيمه شود.
اين ديدار پرگل و مهيج دو نيمه متفاوت داشت که طي آن آبي هاي تهراني در وقت نخست ، انسجام تاکتيکي و بلوغ رواني داشتند ولي در 45 دقيقه دوم بدنبال فروکش کردن عطش ياران
" صمدمرفاوي " ، اين نفرات تيم ميهمان بودند که به مدد خودباوري و حضور دامنه دار در زمين حريف بازي باخته ( 2- 0 ) را به يک برد الهام بخش ( 3-2 ) تبديل کردند.
آبي هاي مرکز نشين در 45 دقيقه نخست ، به لطف پيوند منطقي در خطوط سه گانه و حرکات طولي و پاس هاي پخته " خسرو حيدري " در جنا ح راست ، بالندگي خود را به رخ تيم حريف کشيدند و با دو ضربه سر پياپي توسط " آرش برهاني " و " رضا عنايتي " موفق شدند دروازه همنام اهوازي را به تسخير در آورند.
هرچند که در اين نيمه ، استقلال اهواز توسط " ميلاد ميداودي " مهاجم خوش استيل و هوشمند ، چند حمله پراکنده را تدارک ديد اما تيم ميزبان به سبب مالکيت بيشتر توپ و در نهايت بازي فکورانه تر توانست وقت نخست را با دوگل بسود خود رقم بزند .
استقلال اهواز در نيمه دوم ، فهيم تر و جدي تر نمايش داد و با حرکات بديع و چشم نواز "‌ميلاد
ميداودي " و " اسماعيل شريفات " و تعويض هاي منطقي مربي اين تيم از يک سو و بستن کناره هاي استقلال تهران از سويي ديگر ، در زمين تيم ميزبان خيمه زد.
در نقطه مقابل ،ياران تيم ميزبان که گويي خود را از پيش برنده مي دانستند در وقت دوم، برخلاف 45 دقيقه نخست ، احساسي نشان مي دادند و در کارهاي " پرسينگ " و ترميم ساختار دفاعي ، غفلت مي کردند.
تعويض هاي طلايي " باقري نيا "‌ نيز در اين نيمه کارساز واقع شد و با امدن " حميد رضا رجبي" ، " امير خليفه اصل " و " مصطفي بيژني " ، هوايي تازه در ريه هاي تيم ميهمان دميده شد که در نهايت منتج به برتري سه بردو اين تيم گشت .
اهوازي ها با بستن کناره ها ، فضاي مانور تيم ميزبان را به حداقل رساندند و با حضور پرتعداد در عمق دفاع اين تيم توسط "‌ميداودي " به کرات خطر آفرين شدند که ماحصل اين استراتژي منطقي ، سه گل پياپي بود که توسط " رضا معقولي " ، " امير خليفه اصل " و " مصطفي بيژني " به ثمر رسيد.
ضعف مفرط استقلال تهران در اين اوضاع و احوال ، فاصله زياد ميان خط مياني باکمربند دفاعي و فقدان مشارکت لازم از سوي هافبک ها در مواقع پيشروي ياران تيم ميهمان بود که موجب مي شد حفره هاي عميقي ايجاد شود و فضا را براي پيشروي مهاجمان اهوازي به حداکثر برساند.ضمن اينکه "‌محمد محمدي " سنگربان استقلال که در اين روز جانشين "‌وحيد طالب لو " ‌شده بود نتوانست انتظارات را برآورده کند و در روزي که خط دفاعي تيم ميزبان منسجم نبود ، سه بار پياپي دروازه اش را گشوده ديد.
بهرحال استقلال تهران باوجود آنکه تن به اين باخت عبرت انگيز داد همچنان در صدر جدول قرار گرفت ولي رقابت مدعيان را در بالاي جدول حساس تر کرد و بشارت اين را داد که تنور ليگ نهم در ادامه گرم تر شود
.
چاپ مطلب ارسال برای دوستان

 

 

 

 

  نقشه سایت | عضویت | درباره ما | تعرفه تبلیغات | ارسال نظرات | خانه  

حقوق این سایت متعلق به موسسه طب ورزش پارس می باشد.

هرگونه برداشتی از مطالب با ذکر منبع (www.sportmedicine.ir) بلامانع است.  

طراحی شده توسط شرکت سامانه های هوشمند مصباح شارژ